מדינת ישראל היא מעצמת קנאביס רפואי, גם מבחינת היקף מתן האישורים לשימוש רפואי במוצרי קנאביס, גם מבחינת איכות והיקף המו"פ הישראלי לגבי זנים חדשים של קנאביס וטכניקות גידול יעילות וגם מבחינת סטארט-אפים רפואיים לפיתוח תרופות מבוססות קנאביס. ככל ששוק זה גדל – בעיקר בהקשר למשתמשי קנאביס רפואי בעלי רישיון ומינון מוגדר – כך עולה המודעות הציבורית, כמו גם דרישות רגולטוריות, לגבי אחסון ראוי ומוגן של תוצרי הקנאביס הרפואי. כספות לאחסון קנאביס רפואי מאפשרות שמירה מאובטחת, מוגנת וחכמה על תוצרים אלו. 

כספות לאחסון קנאביס רפואי משמשות בתי מרחקת המוכרים תוצרי קנאביס בהתאם לרפורמה (השנויה במחלוקת) בתחום, את חוות הגידול המפתחות ומגדלות את הצמחים עצמם, את המעבדות המכינות את התוצרים השונים של הקנאביס הרפואי אשר מועברים בהמשך למשתמשים המורשים וכמובן שגם משתמשים פרטיים בעלי רישיון משתמשים בכספת. 

למה בכלל לאחסן מוצרי קנאביס רפואי בכספת?

שוק הקנאביס הרפואי בישראל הוא כאמור גדול ורחב מאוד, ביחס למדינות אחרות בעולם, עם יחסית הרבה מאוד משתמשים בעלי רישיון, הרבה חוות גידול ושחקנים הפועלים בשוק במסגרת החוקים והרגולציה הקפדניים שבו. אך בעוד שחומרים אלו בהחלט מסייעים רבות למשתמשים בהם, במגוון דרכים ולמבחר מצבים רפואיים ובריאותיים, הקנאביס עצמו עדיין מוגדר סם ואינו חוקי בישראל, למעט למשתמשים רפואיים בעלי רישיון כמובן. לכן תוצרי הצמח הזה גם יכולים למשוך תשומת לב לא רצויה של גורמים לא חוקיים ואף בעלי כוונות זדון וגם יש צורך לשמור עליהם מוגנים מפני "סקרנים" או אנשים לא מורשים שבצורה כזו או אחרת ישיגו גישה לתוצרי הקנאביס הרפואי של משתמש. 

עבור בתי מרקחת המוכרים מוצרי קנאביס רפואי ועבור חוות הגידול, השימוש בכספות איכותיות ותקניות הוא הכרח המוגדר בחוק וברגולציה הממשלתית והמשטרתית על התחום – בעיקר כדי למנוע גניבות וגישה בלתי מורשית לחומרים. 

סוגים של כספות לקנאביס רפואי

כאמור, בתי מרקחת המוכרים מוצרי קנאביס רפואי צריכים לשמור את המוצרים הללו בכספת רפואית, בדומה לתרופות נרקוטיות ושאר תרופות המחייבות אחסון הולם ומאובטח. במקרים אלו יעשה שימוש בכספת תעשייתית, בסטנדרטים רפואיים בהתאם למה שנמצא בבית המרקחת. 

גם חוות הגידול וחברות ההפצה של מוצרי הקנאביס הרפואי מחויבות לאחסן מוצרים וחומרי גלם בכספות ייעודיות. במקרים אלו, מדובר במקרים רבים על כספות גדולות, הנבנות בהתאמה אישית לצרכים, למאפיינים ולקיבולת הנדרשת של אותה חוות גידול או חברת עיבוד והפצה – מכספות רצפתיות גדולות וכבדות ועד חדרי כספת שלמים, עם קירות מחוזקים, מערכות אבטחה ודלת פלדה עם מנגנוני נעילה מסיביים. 

עבור משתמש ביתי-פרטי, כספת ביתית היא במקרים רבים הפתרון הנבחר, בין אם כספת דיגיטלית ביתית או כספת מכאנית פשוטה. כספות אלו מותקנות לרוב בתוך ארון בגדים, רהיט כלשהו או במקרים "מושקעים" יותר בתוך גומחה חבויה וייעודית בקיר או בתוך הרצפה. מעצם היותן כספות בבית פרטי, הן משמעותית פחות מוגנות ובטוחות לעומת פתרונות ייעודיים אחרים של כספות פרטיות וכספות לאחסון קנאביס רפואי.

כפי שנסביר מיד, עבור המשתמש הפרטי, כספת פרטית בחדר כספות מקצועי היא הפתרון הבטוח והמוגן ביותר – מנזקים שונים לתכולה, מפריצות ומכל ניסיון לגישה בלתי מורשית. 

כספת פרטית במתחם כספות ייעודי

עבור משתמשים פרטיים של קנאביס רפואי, הדרך הכי מאובטחת, מוגנת ובטוחה לשמור על תוצרי קנאביס רפואי מפני גניבה או גישה בלתי מורשית היא לאחסן את המוצרים בכספת פרטית במתחם כספות ייעודי, הכולל כספות פרטיות במבחר גדלים, בחדר מוגן ועם כמה שכבות אבטחה והגנה. פתרון מאוד יעיל במקרים בהם למשל טסים לחו"ל או יוצאים לחופשה ולא רוצים להשאיר בבית מוצרי קנאביס ללא השגחה ועם הגנה לא אופטימאלית. 

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן