שמירה על חפצי הערך שלכם יכולה להדיר מעט שינה מעיניכם, יש הרבה דברים שיש לקחת בחשבון, במיוחד, כאשר לחפצי הערך יש ערך רב. אחד הדברים שעליכם לשקול הוא היכן לאחסן את החפצים הללו וכמה תרצו לשלם על בטיחותם. 

שתי אפשרויות שעומדות לרשותכם – קניית כספת לעומת השכרת כספת. לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון לפני שמגיעים להחלטה, אז ערכנו לכם השוואה קטנה. 

אילו דברים מאחסנים בכספת?

אם יש לכם חפצים בעלי ערך סנטימנטלי, כאלו שאין להם תחליף או כאלו שתרצו להוריש לילדים שלכם, כספת תהיה המקום המושלם לשמור אותם. כספת גם תהיה שימושית עבור מידע רגיש, תרופות, נשק, מסמכים חשובים, שטרי רכוש, תעודות, אוספים יקרים ועוד. 

כאמור לא חסרים חפצים ופריטים יקרי ערך לאחסן בכספת, אך עליכם להחליט מה יהיה פתרון האחסון המאובטח הטוב ביותר עבורכם, כספת למכירה או כספת להשכרה. 

כדי להגיע להחלטות הנכונות, בחנו את הפרמטרים הבאים:

רמת האבטחה

כספת ביתית אינה מספקת תחליף אמיתי לכספת במתחם כספות פרטי. הכספת הביתית יכולה להיות פתרון אחסון טוב עבור פריטים שתרצו גישה מיידית אליהם כמו דרכון למשל, אך היא לא המקום הטוב ביותר לאחסן פריטים יקרי ערך שאין להם תחליף. כספות ביתיות אינן מאובטחות עם אותה רמת האבטחה שתקבלו במתחם כספות פרטי. פורץ יכול להיכנס לבית שלכם יותר בקלות ולפרוץ את הכספת, לעומת מתחם כספות פרטי שם הכספת מאובטחת 24/7 עם מאבטחים חמושים וכל אמצעי האבטחה הכי מתקדמים, פיזית ואלקטרונית.

רמת ההגנה

כספות ביתיות אינן מספקות הגנה טובה מפני גניבה, שריפה, הצפה, אובן או נזק אחר. יש דרגות שונות של כספות שנמצאות שם בשוק, והן אולי טובות אך לא איכותיות כמו הכספות שתקבלו במתחם הכספות. במתחם הכספות, הכספות מיוצרות מפלדה חזקה, מציעות את רמת ההגנה הכי גבוהה ויש להן דירוג מעולה. ישנם חדרי כספות עם בקרת טמפרטורה, והתאמה אישית לצרכי האחסון, כך שהחפצים שלכם זוכים לתנאי האחסון הטובים והמותאמים ביותר. 

הגישה לכספת

סוגיה נוספת שמבדילה בין כספת למכירה לכספת להשכרה היא הגישה לכספת. מבחינה הגיונית, הגישה לכספת שנמצאת בבית תהיה נוחה יותר, כך שאינכם צריכים לנסוע לשום מקום, תכולת הכסף זמינה עבורכם תמיד. יש לעובדה זו גם עקב אכילס, מכיוון ששוב, תכולת הכספת תהיה נגישה גם לכל בני הבית באותה מידה, כמו גם לאנשים אחרים שמגיעים. לעומת זאת במתחם כספות פרטי החפצים שמורים ומאוחסנים תחת רמת האבטחה הגבוהה ביותר ולכם יש גישה אל הכספת בכל שעה שתרצו. כלומר זה לא כמו הבנק, שם אתם מקבלים גישה לתכולת הכספת רק בשעות הפתיחה של הסניף, כאן הגישה לכספת תהיה טובה הרבה יותר, ותוכלו להגיע בשעות מאוחרות של הערב וגם בסופי שבוע וחגים. 

ביטוח

תמיד כדאי לבטח את החפצים היקרים שלכם. כאשר אתם קונים כספת ביתית עליכם לוודא שמתקיימים כל התנאים הרגולטורים ושאתם עומדים בכל הקריטריונים של חברות הביטוח כדי שהתכולה שלכם תהיה מבוטחת. מתחם הכספות מעוצב בהתאם לדרישות החוק וחברות הביטוח ותכולת הכספות מבוטחת על ידי חברות הביטוח המובילות והגדולות ביותר בשוק, כך שיש לכם שקט נפשי מהבחינה הזו, מבלי שתצטרכו לדאוג לדבר. 

פרטיות

שימו לב למי אתם מאפשרים גישה לכספת שלכם. כספת למכירה אומנם שומרת את חפצי הערך שלכם קרובים אליכם, אך היא גם מספקת גישה לבני המשפחה, לילדים ובני נוער סקרנים, לאורחים שמגיעים אליכם הביתה, לצוותי ניקיון, טכנאים, בעלי מקצוע וכדומה כך שיכולים להיחשף ולראות שיש לכם כספת ביתית ולהסתקרן לגבי מה שקורה בפנים. מעבר לכך, בבית לא תמיד תהיה לכם כל הפרטיות והדיסקרטיות שאתם צריכים, כמו שתקבלו במתחם הכספות הפרטי. במתחם הכספות אתם זוכים למלוא הפרטיות והדיסקרטיות בעת אחסון ופיתחת הכספת שלכם ומצמצמים את הגישה של אנשים רבים לתכולתה. 

ולבסוף המגוון – במתחם הכספות יש סוגים מגוונים של כספות בגדלים שונים, מסלולי מנוי והשכרה גמישים כך שאתם יכולים לקבל פתרון אחסון מאובטח ומותאם אישית! לפרטים נוספים דברו אתנו או השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם!

למאמר הקודם: למאמר הבא:
לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן