כספות עוצבו כדי לעמוד איתנות מול אסונות ופגעי טבע לרבות שריפות הצפות ושיטפונות והן יעילות במיווחד עבור אנשים אשר יש להם חפצי ערך או עברו אלו שאינם מעוניינים לשמור על מסמכים חשובים בסביבה דיגיטלית ופרוצה.

אך האם כדאי להחזיק את הכספת אצלכם במשרד או האם יותר בטוח, מאובטח ומוגן לאחסן את הפריטים היקרים והרגישים שלכם במתחם כספות חיצוני ומקצועי? צוות רותניום עונה לכם על כל זה , ממש כאן.

אילו שימושים יש לכספות במשרד?

כספות במשרד משמשות למטרות שונות ומגוונות. הן יהיו מקום טוב לשמור בו ניירות ערך ומסמכים חשובים כמו חוזי עבודה, קניין רוחני, פטנטים, מידע אישי או עסקי, תמלילים, תעודות, רישומים עסקיים, דוחות, אגרות חוב, כוננים קשיחים, וכונני פלאש עם גיבויים ונתונים חשובים ועוד. אפשר גם לשמור בהן מזומנים ושיקים שיש להפקיד בבנק, פרטי אספנות קטנים, תכשיטים בעלי ערך כלכלי או כל דבר שאינכם מרגישים בנוח שיסתובב חופשי במקום העבודה.

דגם דלת כספת רותניום

כספת למשרד או במתחם כספות – נקודות שיש לקחת בחשבון

אם אתם מתלבטים היכן כדאי להחזיק כספת, במשרד עצמו או במתקן חיצוני ייעודי, כדאי שתיקחו בחשבון את השיקולים הבאים:

מתקן חיצוני

מתקן חיצוני מציע יתרונות רבים: הוא זמין 24/7 כך שאתם יכולים לגשת אליו בכל רגע נתון, ביום ובלילה. במתחם הכספות חסינות מאוד מפני אש ונזקי מים ורטיבות. מתקן כספות כולל כמובן אבטחה ברמה הגבוהה ביותר עם מגוון גדול של טכנולוגיות מתקדמות ומשוכללות המספקות את האבטחה המושלמת לכספת שלכם.

מתחם הכספות אינו בולט ולכן אינו מהווה "פרצה הקוראת לגנב", מה גם שכדי להגיע לתכולתה יש לעבור מערכת שלמה ומרובת שכבות של פתרונות אבטחה והגנה, החל בשמירה, זיהוי ברומטרי, מעברים פנימיים מאובטחים ועד מנגנון פתיחה משוכלל של דלת הכספת ועוד אמצעי אבטחה וניטור.

למתקן חיצוני ישנם חסרונות, כמו למשל המרחק והתשלום עבור השירות, אך אין ספק שהתועלת עולה על העלות.

כספת פרטית

כספת במשרד עשויה להיות בולטת לעין ולא דיסקרטית ובכך לעודד ניסיון פריצה, במיוחד אם מישהו מכלל העובדים יגלה עליה. מיותר לציין שאם זה קורה, סביבת המשרד אינה מאובטחת באותה המידה כמו מתקן ייעודי עם שמירה, הגנות ומערכות ניטור מתקדמות, ולכן יהיה הרבה יותר פשוט לפרוץ אותה או פשוט לפרק אותה ולקחת אותה מהאתר.

כמו כן, במקרים שונים, מנהלים ובעלי עסקים לא רוצים (או לא צריכים) לשמור במשרדים מסמכים מסוימים או פריטים שמקומם הרגולטורי, החוקי או התפעולי לא מיועד או אף אסור שיהיה שם, אך הם עדיין צריכים להיות שמורים ומוגנים. כך, זוהי עוד סיטואציה בה כספת במתקן כספות ייעודי מספקת פתרון הרבה יותר איכותי, מלא ומתאים לעומת כספת למשרד.

למרות שהרכוש היקר קרוב אליכם ולא רחוק במתקן חיצוני, כאשר אינכם נמצאים בעסק לעולם לא תוכלו להיות רגועים כשאתם יודעים שהכספת מכילה פריטים חשובים ללא ההגנה המתאימה.

 

כספת למשרד – האם בטיחותי?

כל כך רבים מאיתנו מבלים המון שעות בעבודה, לא אחת יותר מאשר בבית, כך שטבעי לחשוב שהחדר עבודה הוא גם מקום בטוח, מוגן ונוח לאחסון של פריטים חשובים, יקרים ורגישים בתוך כספת משרדית ייעודית, אולי אפילו מוסלקת. המחשבה היא הגיונית על פניו, מאחסנים פריטים יקרים, רגישים או חשובים במשרד עצמו, כך הם גם מוגנים ושמורים וגם נגישים בכל עת כאשר יש בהם צורך.

אך המציאות מורכבת יותר, במיוחד היום, ובפועל זה אינו מקום מומלץ כלל להחזיק בו פריטים רגישים במיוחד. הסיבות לכך שכספת משרדית אינה הפתרון האופטימאלי דומות במהותן לסיבות מדוע לא מומלץ להחזיק פריטים יקרים ורגישים בכספת ביתית – נסקור את העיקריות שבסיבות אלו ונתאר את הפתרון העדיף – מתקן כספות ייעודי, בוטיקי ומקצועי עם מגוון שכבות אבטחה והגנה ודיסקרטיות מלאה.

חסרונות של החזקת כספת במשרד

ישנן דוגמאות רבות של אנשי עסקים, בעלי מקצועות חופשיים, מנהלים וכיוצא באלו המחזיקים כספת במשרדם, לעיתים בתוך מגירה או ארון בשולחן העבודה ולעיתים בצורות יותר נסתרות ומוחבאות כמו כזאת שמותקנת בתוך קיר ומאחורי חפץ או רהיט כלשהו.

כספות משרדיות אלו מיועדות לרוב לאחסון של פריטים חשובים ורגישים, למשל מסמכים עסקיים ואישיים חשובים, מזומן, מפתחות פיזיים ודיגיטליים הקשורים לפעילות עסקית, חוזים עסקיים וגם פריטים יקרים אחרים. הרציונל כאמור מובן – אותו אדם מבלה זמן רב במקום העבודה, הממוקם בבניין גדול ומאוכלס שאולי אפילו יש בו שמירה כלשהי ושאר שיקולים, ששוב, על פניו עשויים להיראות הגיוניים במחשבה תחילה.

אך זוהי לא התמונה המלאה, כאשר אלו החסרונות העיקריים בהחזקת כספת בעסק:

 

  • סיכון מוגבר לפריצה: כספת למשרד – האם בטיחותי? אפילו אם היא מוחבאת היטב ויתרה מזו, אפילו אם בבניין עצמו יש אבטחה ושמירה ואולי גם מערכת מצלמות אבטחה, נמצאת בפועל תחת סיכון ממשי ובלתי מבוטל של פריצה וגניבה של תכולתה. קביעה זו רלוונטית גם לבניין גדול ומסודר וקל וחומר לעסק קטן במבנה שאינו בניין משרדים ייעודי.

הסיכון לפריצה מוגבר כי החדרים לרוב ריקים בשעות הלילה ובסופי שבוע ולכן הם מהווים יעד אטרקטיבי לפורצים וגנבים. גם אם יש בבניין שמירה, היא לא מקיפה והרמטית והפריצה יכולה בהחלט להיעשות גם במהלך שעות העבודה, בייחוד בבניינים עמוסים ודינמיים.

  • חשיפת לעובדים וגורמים לא מורשים: עצם קיומה וגם תכולתה יהיו חשופים לעובדים ולאנשים שלאו דווקא תרצו שיידעו שהיא קיימת ובטח לא תרצו שהם יידעו מה יש בתוכה.

זה פוטנציאל מהותי לפגיעה בדיסקרטיות שאתם מחפשים וחמור מכך, מעלה את הסיכון לפגיעה וגניבה של דברי הערך היקרים ששמרתם שם.

  • זמינות: אם אתם שכירים ו/או אם שעות הפעילות שלכם הם רק בים ובאמצע שבוע למשל, הזמינות שלכם אליה מוגבלת ובהחלט יתכן ואתם לא יכולים לגשת לתכולתה מתי שאתם רוצים וצריכים.

השורה התחתונה היא שלא משנה איזה סוג כספת יש לכם, מה סוג המשרד שלכם ומה תפקידכם בו, היא תהיה פחות מוגנת ומאובטחת לעומת שמירת הפריטים הרגישים והיקרים לכם במתחם כספות ייעודי, מקצועי ובעל רמת אבטחה, הגנה ואבטחה גבוהה ביותר. כעת נפרט על האופציה העדיפה והמאובטחת יותר, חדר כספות פרימיום ומאובטח בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה.

כספת פרטית במתחם ייעודי ומאובטח – בסניפי Ruthenium

כדי למנוע את כל החסרונות והסיכונים שתוארו למעלה בהחזקת כספת במשרד או בבית ועדיין לקבל את הרמה הגבוהה והמתקדמת ביותר של אבטחה, הגנה ושירותיות, הפתרון המומלץ, המוגן והאיכותי ביותר הוא השכרת כספות במתחם ייעודי – כמו אלו שמפעילה חברת  Ruthenium במיקום אסטרטגי. מתחם הכספות ממוקדם בנתניה בעל גישה נוחה ודיסקרטית.

מאפשר לכם נוחות מירבית באחסון חפצים ופריטים רגישים, עם זמינות  מעולה וגבוהה וכמובן רמת אבטחה והגנה בסטנדרטים בינלאומיים מובילים – פתרון שמירת רכוש ופריטים יקרים וחשובים שהוא עשרות מונים יותר בטוח ומוגן בהשוואה לשמירתם בבית או במשרד.

במתחמי הכספות הפרטיות של רותניום תוכלו לשכור כספת בגודל המותאם בדיוק עבורכם, בדיסקרטיות מלאה, עם שירות מקצועי אקסקלוסיבי, עם ביטוח כספות מתקדם, אחריות ואמינות בשירות ובעיקר עם מערכות הגנה ואבטחה חסרות פשרות ומרובות שכבות, המעניקות לכם ראש שקט במלוא מובן המילה.

 

כספות מקנות תחושה של ביטחון, אולם במתקן חיצוני הביטחון הוא אמיתי ומרבי. מתחמי כספות מציעים רמת אבטחה גבוהה במיוחד ומאפשרים לכם לשמור על היקר לכם סביב השעון תחת מעטה אבטחה הרמטי ומקצועי.

למאמר הקודם: למאמר הבא:
לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן