כספת היא קופסת פלדה מוגנת ומאובטחת המיועדת לשמור בצורה בטוחה, מוגנת וחזקה על כל מה שאתם שומרים בתוכה, זהו העיקרון הבסיסי של כל כספת באשר היא. אך כאשר מדובר על הכספת עצמה, יש כמה דרכים שבהן כל כספת ננעלת ומאחסנת את תכולתה תוך כדי יישום מנגנון נעילה המיועד לאפשר רק לגורם המורשה לפתוח את הכספת, מכספות מכאניות וללא כל חיבור חשמלי ועד כספות אלקטרוניות עם נעילה חשמלית מבוססת מנעול קוד או מנגנון נעילה מכאני-חשמלי אחר. נסביר מהי כספת מכנית ומתי היא מספקת פתרון אחסון מאובטח ואיכותי במיוחד.

מנגנון נעילה מכני לכספת

כספת מכנית היא כזו שבה מנגנון הנעילה הוא מכני במלואו וללא כל מנגנון אלקטרוני חשמלי. הכוונה היא שהנעילה והפתיחה מתבצעות באמצעות מנגנון פיזי כלשהו, הכולל מפתח מיוחד וייעודי או חוגת מספרים להזנת קוד ייחודי של הכספת. בכספות אלו אין בכלל חיבורים חשמליים ואין הפעלה אלקטרונית של מערכות הנעילה והפתיחה לכספת. כדי לפתוח כספת מכנית, יש להכניס אליה את המפתח או המפתחות הייעודיים עבורה ולפתח את מנגנון הנעילה, או לחלופין להכניס כמו שצריך את קוד הפתיחה, לרוב באמצעות חוגת כספת או מנגנון אחר של יישום קוד נעילה/פתיחה. 

בכספות מכניות אין כל רכיבים אלקטרוניים או חשמליים הזקוקים לחיבור ישיר וקבוע לסוללה או למקור מתח ישיר לצורך פתיחתן או נעילתן. השימוש במודל מכני בלבד מאפשר במובנים רבים אמינות טובה  יותר לעומת כספות אלקטרוניות וגם עמידות רבה יותר לאורך זמן שימוש ארוך יותר.

לעומת כספת מכנית, הכספת האלקטרונית עושה שימוש במנגנון נעילה ופתיחה הכולל רכיבים אלקטרוניים-חשמליים להפעלת או נטרול הנעילה, על בסיס הקשת קוד דיגיטלי כלשהו, מאפייני זיהוי ביומטריים (שימוש במאפייני גוף פיזיים כמו טביעת אצבע, זיהוי פנים או סריקת העין למשל) ו/או שימוש במפתח אלקטרוני חכם וייעודי. 

מבחינה פרקטית, היום מרבית הכספות הביתיות והמשרדיות הן כספות אלקטרוניות ולא מכניות, גם כי הם מתקדמות יותר במקרים רבים מבחינת מנגנון הנעילה וגם כי הן מאפשרות הפעלת הכספת ללא מפתח מיוחד ורגיש ולעיתים גם עמידות טובה יותר מפני פריצות פיזיות. אך חשוב מאוד להבין כי כל כספת ביתית או משרדית, היא באופן אינהרנטי לא בלתי חדירה ולא נטולת סיכונים, במיוחד בהשוואה לפתרון המקיף, המערכתי והמתקדם של כספת פרטית במתחם כספות ייעודי ומאובטח. 

מתי כספת מכנית מספקת הגנה איכותית ומלאה

כספת מכנית היא הפתרון המשמש בחדרי כספות פרטיים, כמו חדרי הכספות המתקדמים שחברת Ruthenium מפעילה ברחבי ישראל. הכספות המכניות של רותניום הינן חזקות ובטוחות ברמה הגבוהה ביותר בתעשייה, כאשר הן גם מוקפות במערכת האבטחה וההגנה המתקדמת והמקיפה ביותר – אבטחה והגנה פיזיות, אנושיות, הנדסיות וטכנולוגיות. 

כאשר אתם בוחרים בפתרון של אחסנת פריטים יקרים ורגישים שלכם בחדר כספות פרטי, אתם מקבלים כספת פלדה אישית בגודל לבחירתכם, כספת אשר כדי לפתוח אותה יש צורך בהפעלת שני מפתחות, אחד אישי שלכם והשני המופעל ע"י צוות האבטחה של רותניום – רק לאחר הפתיחה הכפולה אתם מקבלים את קופסת הכספת הפנימית שלכם ויכולים לצפות בה בצורה פרטית ודיסקרטית בחדר הצפייה הבוטיקי שלנו. 

במתחמי הכספות הפרטיות של רותניום נעשה שימוש בכספות מכניות כי הן אמינות ועמידות יותר, אינן מצריכות חיבור חשמלי קבוע ובזכות העובדה שהכספות שלנו מוקפות בצורה הרמטית ומורכבת בריבוי שכבות הגנה ואבטחה. 

פנו אלינו היום לפרטים נוספים, הצעת מחיר ובחירת הסניף והכספת שהכי נוחים ומתאימים עבורכם.

למאמר הקודם: למאמר הבא:
לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן