נשק אישי הוא אמצעי הגנה שבהחלט יכול להיות אפקטיבי ואף מציל חיים בעת סכנה מוחשית, במיוחד במדינה כמו ישראל, אך הוא כמובן גם אמצעי מסוכן, ולכן מחייב שמירה קפדנית, אמינה ויעילה. בישראל אנשים רבים מחזיקים אקדח פרטי, לצרכי הגנה עצמית והגנה פוטנציאלית על הסובבים אותם, כאשר המדינה עצמה מעודדת עליה במספר מחזיקי האקדחים הפרטיים במטרה להגביר את בטחון האזרחים ברחובות ובשטח. רבים מאותם בעלי אקדחים שומרים את האקדח בכספת ביתית ולא במתחם ייעודי של כספות לנשקים, כאשר האקדח אינו עליהם – אך האם זו הדרך הבטוחה ביותר לשמור על האקדח שלך? נסביר מדוע לא ומהו הפתרון הבטוח והמוגן ביותר.

רותניום מפעילה מתחמי כספות מאובטחים ודיסקרטיים, בפריסת סניפים כלל ארצית ועם רמת אבטחה גבוהה ביותר הכוללת מספר שכבות הגנה אנושיות, טכנולוגיות ופיזיות. במסגרת שירות הכספות הפרטיות של רותניום, ניתן לשכור כספת אישית, ברמת אבטחה מקסימאלית, לאחסון ושמירה של אקדח פרטי, יחד עם עוד פריטים חשובים, רגישים ויקרי ערך עבורך.

בעיות בהחזקת כספת לנשק בבית

אם יש לכם נשק שאינו נמצא עליכם באפן שוטף ותדיר, כזה אשר בפועל צריך להיות באחסון מאובטח ומוגן רוב הזמן ואתם לא נושאים אותו באופן יומיומי, יתכן ועד היום שמרתם עליו בכספת ביתית, יתכן והכספת מוסלקת בתוך ארון או במיקום נסתר ייעודי וסביר להניח שהיא אף מקובעת פיזית למקום בו היא מוסתרת. אך בפועל, שמירה על האקדח שלכם בכספת ביתית, למרות שהיא בטוחה יותר מסתם לשמור עליו בארון נעול, מספקת במובנים רבים אשליה של בטחון.

המציאות מוכיחה שוב ושוב, כמו גם הניסיון בהיבטי אבטחה בכלל ושמירה על נשק בפרט, שישנן לא מעט בעיות בהחזקת נשק פרטי בבית, גם בעיות אבטחה וגם גורמי סיכון הקיימים מעצם העובדה שהנשק מוחזק במקום בו אתם ומשפחתכם גרים. 

  • אפילו אם יש לכם כספת איכותית וחזקה, שמירה על האקדח בבית חושפת אותו לגניבה הרבה יותר מאשר מתחם כספות פרטיות למשל. כשאתם לא בבית, גם אם יש לכם מערכת אזעקה משוכללת ומצלמות, פורץ יכול להיכנס לביתכם ולגנוב את האקדח.
  • שמירה על אקדח בבית עם ילדים היא תמיד סיכון. ילדים הם סקרנים מטבעם וגם מלא תושייה, צרפו זאת לעובדה שאקדח הוא משהו המושך ילדים רבים ועצם המסתוריות והאיסור הגורף שלכם לגבי עיסוק באקדח עשוי למשוך ילדים לנושא. אלמנט הסיכון לגבי אקדחים וילדים ברור, כאשר גם במקרה זה החזקת כספת נשק בבית, כאשר יש ילדים בסביבה ממש לא תמיד מספקת הגנה מספקת מפני פתיחתה בידיהם – כאשר התוצאות הפוטנציאליות הן קטסטרופליות.
  • יש לא מעט מקרים בהם אדם מחזיק אקדח פרטי ושומר עליו בבית, אך בת הזוג שלו חשה שלא בנוח מזה ואף מרגישה סטרס ומועקה מעצם הימצאות נשק בבית. 

אקדח פרטי הוא כלי רגיש ומסוכן מאוד, כלי המחייב אבטחה מעולה ושמירה הדוקה כך שאף גורם עוין או בלתי מוסמך לא יקבל גישה לאקדח. שמירה על האקדח בבית פשוט לא מספקת את רמת ההגנה והאבטחה הנחוצות וגם יש פתרון זמין ונגיש שהוא משמעותית בטיחותי ומוגן יותר והוא כספת לנשק במתחם כספות מוגן וייחודי .

לבחירת כספת ייעודית לאחסון ושמירה על האקדח או כל סוג נשק אחר >>

רותניום כספות

מה אומר החוק

על פי הנחיות אחסון כליה ירייה יש להניח את האקדח במקום נעול ומחוץ להישג ידם של ילדים, ועל כן החוק גם מחייב לקנות כספת ביתית ולהתקין אותה במקום לא גלוי. לפני שמאחסנים את הנשק יש לפרוק אותו מהתחמושת, ואם אתם נעדרים לאורך זמן, עליכם להפקיד את האקדח שלכם אצל סוחר נשק מורשה. כמו כן שימו לב שאינם משאירים ברכב את האקדח או כלי ירייה ותחמושת באופן כללי, שכן זו עבירה על החוק.

החוק גם מתייחס לאופן התקנת הכספת הביתית ומפרט את הדרישות לאחסון הנשק. יש לאחסן את האקדח בכספת שנבנתה בהתאם לדרישות של מכון התקנים, או כמו שהחוק אומר, קופה במיגון C1 או ארון ברזל שתואם לקריטריונים הבאים:

  • גודל – הארון צריך להיות בגודל של האקדח ונפחו.
  • מבנה הארון – יש לבנות את הארון מפלדה בעובי 4 מ"מ ולבצע חיזוקים באזור המשקוף. הארון צריך להיות ממוגן מפני אש באמצעות מדרגה ייעודית שתמנע גם את דחיפת הדלת פנימה. הצירים של הדלת צריכים להיות פנימיים ומסיביים, ויש לרתך אותם לדלת ולמשקוף. את הדלת יש לבנות משתי פלטות פלדה שרותכו יחד בעובי המתאים.
  • סגירה ונעילה – לדלת הארון צריך להיות מנגנון סגירה אשר מורכב מארבעה בריחים לפחות, שני בריחים קבועים אשר נמצאים לצד הצירים, ושני בריחים אשר נמצאים בצד הנגדי, ומונעים על ידי ידית חיצונית. כמו כן, יש לנעול את הכספת באמצעות מנעול מיוחד, אשר נוצר את הבריחים.
  • עיגון הכספת – את הכספת יש לעגן לרצפה או לקיר באמצעות ברגים מסיבים שמוברגים מפנים הכספת, או על ידי ארבעה עוגנים יצוקים בבטון.

כדי להקפיד על שימוש בטוח באקדח שלכם, תמיד כדאי להתעדכן בהוראות השעה ובהנחיות החוק אשר מפרטות בצורה מדוקדקת מה בדיוק עליכם לעשות ומהי המשמעות של אחסון חוקי ונכון.

שמירה על האקדח בכספת נשק פרטית במתחם מאובטח – רותניום כספות

החלופה הטובה ביותר להחזקת אקדח פרטי ושמירה עליו בצורה המאובטחת והמוגנת ביותר היא אחסון בכספת פרטית הנמצאת במתחם כספות מאובטח, מנוטר ומוגן בשלל מערכות אבטחה – מתחם כמו אחד מסניפי רותניום כספות בפריסה ארצית רחבה. 

במתחמי רותניום אתם יכולים לשכור כספת לנשק לאחסון אקדח פרטי שאינו נמצא בשימוש יומיומי, לצד עוד מגוון פריטים רגישים ויקרי ערך. זהו פתרון אופטימאלי לאחסון נשק פרטי הודות להיקף ואיכות האבטחה – שמירה אנושית וחמושה 24/7, כניסה לחדר הכספות המאובטח עם שומר חמוש, מערכת זיהוי פנים, מערכת ביומטרית להרשאת כניסה, שימוש בכרטיס קרבה אישי לבקרת כניסה נוספת, מוקדי אבטחה לגיבוי, בדיקות פוליגרף תקופתיות לשומרים ולעובדים, מערכות טכנולוגיות לנטרול מפגעים ולמדידת עומסים פיזיים על המתחם ועוד אמצעי אבטחה מתקדמים. 

בשמירה על האקדח שלכם בכספת פרטית במתחם מאובטח של רותניום, אתם מקבלים אבטחה ברמה הגבוהה ביותר, יחד עם זמינות מלאה בכל זמן שתרצו. הגישה לכספת שלכם יכולה להתבצע בכל שעה ביום ובאופן דיסקרטי ופרטי לחלוטין.

רותניום כספות – עוזרת לבעלי אקדחים אחראיים להישאר אחראיים ומוגנים בכל עת

באיזה גודל כספת לנשק צריכה להיות? +

גודל הכספת עשוי להשתנות בהתאם לכמות הפריטים שתרצו לאחסן בכספת. אם יש לכם כלי נשק בודד וכמה חפצי ערך לאחסן, לא תזדקקו לכספת גדולה במיוחד, ולהיפך. כספות מגיעות בגדלים שונים לכן כדי להחליט מהו הגודל הרצוי לכם פשוט ערכו רשימה של כל החפצים שתרצו לאחסן כדי שתוכלו לדמיין מבחינה ויזואלית את נפח הכספת הנחוץ. 

אם אתם אוספים רובים ונשקים, או מנהלים עסק בתחום, חשבו כמה רובים יהיה עליכם לאחסן. גודל הכספת שתבחרו תלוי במידה רבה בכמות הנשקים שהכספת צריכה להכיל. משהו שכדאי לזכור – מומלץ לקנות כספת גדולה יותר ממה שאתם חושבים שתצטרכו, כך תוכלו לקבל מענה טוב ומדויק יותר לאורך זמן.

עד כמה חשובה הגנת אש לכספת נשק? +

כאשר רוצים לקנות כספת לנשק, ומעוניינים שתהיה לכספת הגנה מפני אש ושריפה, עליכם לקחת בחשבון את מקום המגורים שלכם. אם אתם גרים במקום מרוחק מתחנת כיבוי האש הקרובה, עליכם לשקול דירוג אש גבוה יותר. דירוג האש נקבע בהתאם למידת העמידות שהכספת יכולה לגלות בעת חשיפה לאש, כאשר ככל שהכספת איכותית יותר, כך תגלה עמידות גבוהה לאורך זמן רב יותר. 

לכן גם המרחק ממקומות מרכזיים קובע וגם סוג חפצי הערך שאתם מאחסנים, אם הם יקרים במיוחד דירוג אש גבוה יעניק לכם יותר שקט נפשי. אנו ממליצים שתהיה לכם הגנת אש של לפחות שעה בכספת הנשק שלכם. ככל שההגנה תהיה טובה יותר, כך הנשק שנמצא בפנים יהיה כמה שיותר מוגן.

האם חשוב שלכספת לנשק תהיה אחריות? +

כדאי שתשקלו בחשבון רכישת כספת לנשק עם אחריות, כי במקרה שמישהו ינסה לפרוץ את הכספת או במידה והכספת תיפגע בשריפה, תהיה לכם אחריות מלאה מהחברה וכתובת לפנות אליה. 

מהי רמת האבטחה שצריכה להיות לכספת? +

רמת האבטחה שתהיה לכספת שלכם תסתכם בסכום שאותו אתם מוכנים להשקיע בעבור כספת. ככל שרמת האבטחה תהיה גבוהה יותר, כך גם תג המחיר יגדל בהתאם. זכרו שבכל מקרה, אתם מקבלים את התמורה להשקעה שלכם, לכן עליכם להגדיר מה אתם מחפשים מבחינת עובי הפלדה, ברגי הנעילה בדלתות הכספת, שיטת הייצור של גוף הכספת ועוד. כאשר אתם מוצאים רמת אבטחה שנוח לכם אתה, זה הזמן לחפש כספות עם רמת אבטחה דומה שנמצאות במסגרת התקציב. 

למרות שניתן בהחלט לקנות כספות לנשק הביתה, אם תרצו להשיג את מלוא האבטחה ולזכות לשקט נפשי, ברותניום מציעים לכם מתחמי כספות פרטיים ומאובטחים ברמה הגבוהה ביותר ובהתאמה מלאה לצרכים שלכם, כך שתזכו לקבל את מלוא האבטחה לחפצי הערך שלכם.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן