לאורך שנים רבות, התחום של חדרי כספות מאובטחים ופרטיים בישראל היה שמור לבנקים המסחריים, עם מתחמי כספות שנמצאו בחלק מסניפי הבנקים, במרתפי סניפים או בחלקם האחורי של סניפים. בהיותו הבנק הגדול ביותר במשק הישראלי (יחד עם בנק לאומי), השכרת כספת בבנק הפועלים הייתה הבחירה הנבחרת עבור לקוחות פרטיים ועסקיים רבים. אך כיום התחום עובר מהפכה ושדרוג משמעותי באיכות ורמת השירות שלקוחות יכולים לקבל מחוץ לבנקים, בד בבד עם כך שהבנקים מצמצמים מאוד את פעילותם בתחום הכספות, מאחדים מתחמים וסוגרים פעילויות של חדרי כספות. אז האם האפשרות של השכרת כספת בבנק הפועלים מאבדת מהאטרקטיביות ומהזמינות שלה עבורכם? צוות רותניום חדרי כספות מאובטחים ומקצועיים יסביר מיד.

ישנן סיבות רבות וטובות מדוע אתם עשויים לרצות לאחסן פריטים חשובים, רגישים ו/או יקרים בכספת. ללא קשר לסיבות ברצונכם לאחסון בטוח בכספת ובאופן כללי ללא קשר למהות הפריטים שברצונכם לאחסן, על פי רוב ישנן כמה אפשרויות שאתם כנראה שוקלים: התקנת כספת נסתרת בביתכם, השכרת כספת בחדר כספות בבנק מסחרי, השכרת כספת פרטית מאובטחת במתחם כספות פרטי שאינו קשור לבנק. 

נציין מראש שלא ניכנס כאן לעומק הנושא של אחסון פריטים יקרים ורגישים בבית, בכספת נסתרת. במקרה זה, גם עבור כספות מתקדמות ויקרות, רמת האבטחה, ההגנה והדיסקרטיות פשוט אינן ניתנות להשוואה לעומת אחסנת הפריטים בכספת פרטית, במתחם מסודר, מאובטח 24/7 וייעודי למטרה זו. כספת בבית מתאימה יותר לפריטים שאתם זקוקים להם בשוטף ופריטים שאינם חשובים/רגישים או יקרים מאוד ואשר דורשים רמת אבטחה גבוהה ומורכבת יותר. 

חדר כספות גדול ומאובטח

הסטטוס של שירות השכרת כספת בבנק

כאמור, הבנקים המסחריים בישראל מצמצמים מאוד את פעילותם בתחום הכספות, בעיקר משיקולי עלות-תועלת וניסיון לצמצם בעלויות הגבוהות שיש לבנק בהפעלת מערך כספות. כך למשל בנק הפועלים כבר כמה שנים נמצא בתהליך צמצום וסגירת חדרי כספות, כולל סגירת מתחמים בסניפים רבים וריכוז כספות מסניפים מסוימים לסניפים מרכזיים יותר. המשמעות היא כמובן פגיעה בזמינות השירות עבורכם! במצב זה כלל לא בטוח שיש חדר כספות בסניף בנק הפועלים אשר קרוב אליכם או שנוח לכם להשתמש בשירותיו. 

היבטים חשובים נוספים לגבי השכרת כספת בבנק הפועלים הם רמת והיקף האבטחה וכמו כן זמינות הכספת שלכם עבורכם בזמנים ובתנאים שאתם דורשים וצריכים. חדר כספות בבנק מציע רמת אבטחה יותר טובה מאשר כספת ביתית, אך זוהי לא אבטחה מלאה ומקיפה כמו במתחם כספות פרטיות. האבטחה היא לרוב אותה אבטחה של כל הסניף בו נמצא חדר הכספות, קרי ללא אבטחה אנושית וחמושה 24/7 ולעיתים ללא מערכות הגנה ואבטחה טכנולוגיות והנדסיות על חדר הכספות עצמו. מבחינת זמינות, כאשר אתם בוחרים בפתרון של השכרת כספת בבנק הפועלים או בנק אחר, אתם מוגבלים בגישה שלכם לכספת רק לשעות פעילות הסניף, רחוק מאוד מזמינות של 24/7 שחדרי הכספות של Ruthenium מאפשרים לכם.

גם בגזרת הביטוח על רכושכם המאוחסן בכספת יש חיסרון לבחירה בכספת בבנק לעומת כספת בחדר כספות פרטי. מודל ההפעלה של חדרי הכספות בבנקים מאפשר להם, במקרים מסוימים ולא מעטים, לנסות להתחמק מתשלום פיצויים במקרה נזק לכספות ולרכוש – תחת הטיעון כי השירות אינו כפוף לחוק השומרים אלא רק לחוק השכירות.

מה לגבי המחיר?

מבחינת מחיר של השכרת כספת בבנק הפועלים, ניתן לומר כי השירות בבנק הפועלים ובחלק מהבנקים האחרים, עשוי להיות מעט זול יותר לעומת אחסון מאובטח באחד מחדרי הכספות של רותניום. אך הפער אינו גדול או משמעותי, בעיקר כאשר משקללים את שלל היתרונות ברמת האבטחה, ההגנה, הביטוח, הזמינות והשירות שאתם מקבלים בבחירה בכספת פרטית באחד ממתחמי רותניום. מה גם שבהשכרת כספת בבנק אתם לא מקבלים ודאות האם השירות ימשיך לפעול באותו סניף או אפילו באותו הבנק לאורך זמן. 

רוצים  לשמוע עוד על הפתרון המאובטח, הזמין והאיכותי ביותר לחפצים היקרים והרגישים שלכם? פנו היום לנציג רותניום ותאמו פגישת היכרות וייעוץ.

 

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן