לרבים מאיתנו יש פריטים יקרים וחשובים בבית ופריטים רגישים שאנו רוצים לשמור עליהם, פריטים שאנו רוצים לאחסן בצורה בטוחה, מוגנת ודיסקרטית, בין אם תכשיטים או כסף מזומן ובין אם מסמכים חשובים או כל פריט אחר שיש לו ערך ואנו רוצים לשמור עליו. לכן, במקום סתם מגירה, ארון או קלסר, אנשים רבים שוקלים להתקין בביתם כספת, כדי להרגיש בטוחים ולאחסן בבטחה פריטים יקרים ורגישים במוצר שזו מטרתו. השימוש בכספות ביתיות נמצא בעלייה מסוימת, לכן זהו זמן מתאים לסקור את היתרונות והחסרונות של פתרון ביתי שכזה. 

סוגי כספות ביתיות

לאור הביקוש הרב ואפשרויות שונות של ייבוא וייצור מקומי, כמו גם עודף מסוים של בעלי מקצוע בתחום (לא כולם מקצועיים מאוד, אבל זה כבר נושא למאמר אחר), יש הרבה אפשרויות וסוגים של כספות ביתיות, מהכספות קטנות ופשוטות במיוחד ועד כספות יותר כבדות ומשוכללות. לסוג ואיכות הכספת יש כמובן משמעות על מה תוכלו לאחסן בתוכה ועד כמה היא תהיה מאובטחת – עד כמה שפתרון ביתי יכול בכלל להיות מאובטח ומוגן. 

כך יש כספת לבית שהיא למעשה קופסת פלדה, לא מאוד עבה ובגודל המתאים לכמה מסמכים, מעט תכשיטים וקצת כסף מזומן למשל, עם מנגנון נעילה במפתח, באמצעות חוגת צופן "קלאסית" או מנגנון דיגיטלי חדשני יותר. וישנם דגמים ומוצרים גדולים יותר, עם עובי דופן פלדה עבה יותר ומערכות נעילה והגנה מתקדמות יותר מאשר "סתם" קופסת פלדה שמתקינים בתוך ארון. 

בנוסף להבדלים בגודל, בעובי פלדת הכספת הביתית ומנגנון הנעילה, ניתן לחלק סוגי כספות לבית גם לפי אופן העיגון שלהן ואפשרויות ההסתרה. יש כאמור כספות ביתיות שהן קופסאות פלדה נעולות, לעיתים אפילו ללא יכולת קיבוע לתוך הרהיט בתוכו הן מאוחסנות או לקיר. רצוי כמובן שאם אתם כבר משתמשים בכספת ביתית לעגן אותה בצורה חזקה ובכמה נקודות, אופטימאלית לקיר ולרצפה/לארון/למגירה. יש גם כספות ביתיות נסתרות, שניתן להתקין מתחת לרצפה או בתוך קירות בחלל ייעודי ומתאים. 

אלמנטים נוספים ההופכים כספת ביתית לבטוחה ואפקטיבית יותר כוללים למשל דלת שקועה שלא מאפשרת הכנסת אלמנט פריצה פיזי בין הדלת לדפנות הכספת (לום פלדה למשל), מנעול המותקן בזווית של לפחות 30 מעלות (מקשה על קידוח לתוך המנעול) ומנוע נעילה חשמלי ולא מגנטי ותוספת של נעילה מכאנית ולא רק נעילה דיגיטלית. 

יתרונות של כספת ביתית

 • נגישות – תכולת הכספת תמיד נגישה וזמינה עבורכם, כי הכספת נמצאת אצלכם בבית כמובן.
 • שדרוג מידת האבטחה והגנה על פריטים וחפצים יקרים ורגישים בהשוואה לאחסון פשוט בתוך מגירה, ארון או קופסא. 
 • אפשרות להגן על מסמכים ופריטים חשובים מפני נזקי אש ורטיבות כתוצאה מקטסטרופה כלשהי. 
 • פתרון שימושי וזמין מאוד כאשר אתם רוצים להיות יותר שקטים ולשמור על פריטים מסוימים באופן יותר בטוח ומוגן לעומת פתרונות ביתיים אחרים. 

חסרונות של כספת לבית

 

 • הכספת נמצאת בבית ולא תמיד יש בבית אנשים, כך שאפילו אם יש מערכת אזעקה ואבטחה הכספת שלכם בסיכון לפריצה או להסרה ולקיחתה ע"י גורם בלתי מורשה. 
 • פורצים יודעים היום לפרוץ לתוך כספות ביתיות פשוטות בזמן קצר, תוך דקות בודדות אפילו. 
 • אפילו אם הפורץ לא מצליח לפרוץ את הכספת הביתית שלכם או אין לו זמן לכך, הוא יכול פשוט לעקור אותה מנקדות העיגון ולקחת אותה איתו. 
 • כל פתרון ביתי, אפילו כספת מוסתרת, יהיה פחות דיסקרטי לעומת פתרון של כספת פרטית הנמצאת מחוץ לבית, במתחם כספות פרטי.

 

למרות היתרונות המסוימים והזמינות המיידית עבורכם, אין ספק כי כספת ביתית לא מספקת את הפתרון המאובטח, המוגן והיעיל ביותר. אם אתם רוצים להגן בצורה אופטימאלית, מקיפה ומקצועית על פריטים יקרים, חשובים ורגישים, בדיסקרטיות מוחלטת ועם ריבוי שכבות אבטחה והגנה – רק כספת פרטית באחד ממתחמי הכספות של רותניום מציעה את התנאים הטובים ביותר. פנו אלינו היום לתיאום פגישת היכרות והצגת הכספות והמערכות שלנו.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

  Open chat
  דילוג לתוכן