טביעת האצבע שלנו היא כידוע ייחודית רק לנו. לכל אחד מאיתנו טביעת אצבע שונה מיתר האנשים בדפוס שלה, עובדה המאפשרת מן הסתם להשתמש בייחודיות הזו לזיהוי איכותי ומדויק יותר של אנשים. הטכנולוגיה הביומטרית כיום מאפשרת רמה גבוהה מאוד של זיהוי ואבטחה, בין היתר באמצעות ניתוח טביעות אצבעות, ממנגנונים פשוטים לפתיחת הסמארטפון שלכם ועד מערכות אבטחה משוכללות ומתקדמות לכניסה למתחם כספות פרטיות מאובטח ומוגן. 

בחברת Ruthenium חדרי כספות פרטיות, במגוון גדלים ואפשרויות של אחסנה מאובטחת ומוגנת, עושים שימוש נרחב, משוכלל ומדויק במנעולי טביעת אצבע, כשכבת אבטחה חשובה במערך ההגנה על הפריטים שלכם, הנמצאים אצלנו בבטחה בכספות. 

כספת בזיהוי ביומטרי

קצת על זיהוי ביומטרי

לפני שניכנס לעובי הקורה לגבי השאלה מהו מנעול טביעת אצבע וכיצד מנגנון אבטחה כזה מסייע בשמירה על כספות וחדר כספות פרטי, יש להבין מהו זיהוי ביומטרי. מדובר על מונח הנשמע הרבה בשנים האחרונות, בתחומים שונים – זאת לאור התקדמות הטכנולוגיה והזמינות המסחרית של מערכות זיהוי ביומטריות. 

ביומטריקה הוא מונח טכני המתאר מדידות פיזיות של חלקי גוף וביצוע חישובים לאור נתונים אלו. התפקיד של מערכות זיהוי ביומטריות הוא זיהוי איכותי ומדויק מאוד של מאפיינים פיזיים ייחודיים של האדם הנבחן – מה שנקרא גם אימות ביומטרי. 

התחום הזה מתפתח מאוד בשנים האחרונות, כאמור. כך למשל הסמארטפונים שלנו מיישמים מנגנוני זיהוי ביומטרי של ביטול נעילת הטלפון באמצעות חיישן טביעת אצבע או באמצעות מערכת זיהוי פנים העושה שימוש בנתונים הביומטריים הרבים שניתן להפיק מפניו של אדם ויש גם מנעולים ביומטריים הסורקים את קרנית העין של משתמשים. כמו כן, ניתן לראות שימוש במערכות זיהוי ביומטריות בדרכונים החדשים המספקים רמת זיהוי טובה ואמינה יותר, בשעוני נוכחות מתקדמים במקומות עבודה וגם במנעולי טביעת אצבע המאפשרים גישה רק לאנשים מורשים ולאחר זיהוי אמין דרך טביעת אצבע.

מה זה מנעול טביעת אצבע?

מנעול טביעת אצבע הוא מנעול ביומטרי, כאשר במקום להשתמש במפתח כמו במנעול רגיל, פתיחת המנעול מתבצעת באמצעות זיהוי טביעת אצבע ייחודית ומוגדרת של המשתמש. אם טביעת האצבע מתאימה במדויק ועל פי ריבוי נקודות השוואה לטביעת אצבע של אדם מסוים המוגדר במערכת הממוחשבת המאובטחת – המנעול ייפתח והאדם יוכל להיכנס. אם מנעול טביעת האצבע לא מזהה את טביעת האצבע, המנעול נשאר נעול ומאובטח. 

מבחינה מעשית, מנעול ביומטרי על בסיס טביעת אצבע כולל לוח מקשים להקלדת קוד גישה מספרי ולתפעול המערכת ומיקום ייעודי לקריאת טביעת האצבע באמצעים אופטיים משוכללים. המשתמש מניח את האצבע המורה שלו על משטח הקריאה, מתבצעת סריקה ואלגוריתם ביומטרי מורכב מנתח את טביעת האצבע ומשווה אותה לטביעות מאושרות הנמצאות במערכת. יש זיהוי ואישור ורק אז הדלת נפתחת. 

אבטחה ביומטרית במתחמי Ruthenium

נציין כי במתחמי Ruthenium, בנוסף למנגנון הכללי שתואר כאן של מנעול טביעת אצבע, קיימות שכבות הגנה נוספות כך שמתקבל סטנדרט גבוה במיוחד של אבטחה ומניעת כניסת גורמים בלתי מורשים. כך, בנוסף למנעול טביעת אצבע משוכלל ומאוד מדויק ואמין המותקן על דלתות מחוץ ובתוך מתחם רותניום, לקוחות החברה צריכים להצמיד לקורא כרטיסים מיוחד את הכרטיס הדיגיטאלי הייעודי והייחודי שלהם. 

שילוב שני גורמי אימות אלו, לצד אישור ויזואלי של שומר חמוש הרואה במערכת סגורה את דלת הכניסה, מאפשר כניסה למתחם הכספות של Ruthenium. גם בתוך מתחם הכספות הפרטיות של רותניום יש מנעולי טביעת אצבע – בכניסה לאזורים רגישים כמו חדר הכספות. מבחינת אמינות ורמת אבטחה, מדובר על רמה גבוהה מאוד. למשל, אי אפשר לשכפל את אופן הפתיחה של מנעול ביומטרי כזה, כי אין מפתח פיזי אלא זיהוי מרכיב פיזי ייחודי בגוף המשתמש.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    Open chat
    דילוג לתוכן