אנשים רבים מאוד מבלים שעות רבות בכל יום שלהם בתוך הרכב, בנסיעות אל ומהעבודה ועוד אינסוף נסיעות עבור נסיעות, פנאי או מיני סידורים. לצד זה שלא מעט אנשים נמצאים הרבה זמן ברכב, הם גם נושאים עליהם חפצים שונים ולעיתים קרובות פריטים יקרים, חשובים ואף רגישים. לכן מעת לעת עולה הנושא של כספת לרכב – פתרון לא מאוד נפוץ אך קיים לאחסון המיועד להיות מאובטח, בתוך הרכב עצמו. נסביר אודות כספות לרכב והאם זהו פתרון בטוח ומוגן לעומת אפשרויות אחרות העומדות בפניכם. 

מה זה כספת לרכב?

כאשר מדובר על כספת לרכב, יש כמה וכמה סוגים של כספות ופתרונות אבטחה שקיימים בשוק. יש כספות מיוחדות המיועדות להכיל את מחשב הרכב ולהקשות על גניבת הרכב עצמו. אלו קופסאות מתכת מיוחדות וייעודיות המותקנות על מחשב הרכב ומיועדות להגן אך ורק עליו, לא על חפצים ופריטים אישיים. זוהי אינה הכוונה שלנו במקרה כאן. אנו מדברים על כספת לרכב אשר מותקנת במיקום כלשהו בתוך הרכב עצמו ומיועדת לאחסן בצורה בטוחה, מוגנת ונעולה חפצים ופריטים למיניהם. 

כך, כמו שיש כספת משרדית או ביתית, יש גם כספת רכב, בחלק מהמוצרים מדובר ממש על מוצר ייעודי להתקנה ברכבים ובמוצרים אחרים מדובר על כספות פלדה פשוטות שמתקינים בצורה כזו או אחרת בתוך הרכב. כספת לרכב תהיה ברוב המקרים קטנה יחסית ומיועדת לאחסן פריטים כגון כסף מזומן, טלפונים סלולאריים, ציוד טכנולוגי יקר או רגיש וכיוצא באלו. 

מאפיינים ופרטים של כספות לרכב

כספת לרכב אינה פתרון נפוץ במיוחד, אך הוא בהחלט קיים, למשל עבור אנשי עסקים, אנשים שנמצאים הרבה ברכב או ברכבים העוסקים בתחומים רגישים, מעבירים סחורה רגישה או פועלים באזורי סיכון. כספות אלו תהיינה לרוב קטנות יחסית וכדי לשפר את הדיסקרטיות שלהן הן יותקנו במיקומים לא מאוד בולטים לעין, למשל בתוך חלל תא הכפפות או מתחת לכיסוי רצפת תא המטען של הרכב. יש רכבים עם תאי אחסון המאפשרים גם התקנה מותאמת אישית של כספת לרכב. רצוי מן הסתם שכספת כזו תהיה מחוברת לרכב עצמו בצורה כלשהי, למשל עם ברגים ייעודיים. 

עבור יישומים ביטחוניים או התקנות במדינות עם רמת סיכון גבוהה, יש מוצרים מיוחדים (לא זמינים בשוק הקמעונאי הרגיל) של כספות רכב גדולות, כבדות ומוסתרות בהתאמה אישית בשלדת הרכב. אך שוב, זהו אינו המקרה שאנו מדברים עליו כאן. 

השורה התחתונה – האם כספת לרכב היא פתרון מאובטח ויעיל?

גם מהתמונה המצטיירת מהפרטים הטכניים והמאפיינים של כספות לרכבים וגם מנתונים מהשטח, ניתן להבין די בבירור כי כספת לרכב היא לא פתרון אופטימאלי ולא האפשרות הבטוחה ביותר לאחסון מוגן של רכוש ופריטים יקרים, חשובים או רגישים. אלו לרוב כספות שמאוד קל לפרוץ אליהן, אפילו ללא מיומנות מיוחדת, הן לא מאוד דיסקרטיות בסופו של דבר, האבטוח של הכספות לרכב בדר"כ לא יכול להיות חזק במיוחד והן גם פוגעות במרחב המחייה והאחסון הסטנדרטי בתוך הרכב. 

כפתרון זמני וקצר מועד לאחסון מזומן, פריט יקר או רגיש במיוחד וכיוצא באלו, כספת רכב יכולה להיות תוספת בטחון ומשהו שייתן לכם ראש יותר שקט כאשר אתם נמצאים ברכב, אך באופן מובהק לא מדובר על פתרון בטוח, מוגן או אפילו נוח במיוחד. חלופה עדיפה בהרבה מבחינת רמת אבטחה, הגנה פיזית ובטחון לפריטים שאתם רוצים לאחסן היא כספת פרטית ודיסקרטית במתחם כספות מאובטח ופרטי, כמו מתחמי הבוטיק המתקדמים שחברת רותניום מפעילה בפריסה ארצית. 

רוצים לשמוע עוד ולהבין מדוע הפתרון של Ruthenium איכותי, מאובטח ויעיל יותר מכל כספת אחרת, ברכב, בבית או אפילו בבנק? פנו אלינו היום לפרטים נוספים ותיאום פגישת היכרות.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן