עם המעבר ליותר ויותר אמצעי תשלום דיגיטליים, לצד חוקים ממשלתיים המגבילים שימוש והחזקת מזומן  וצעדי אכיפה ורגולציה למלחמה בהון שחור, החזקת כמויות גדולות של מזומן בבית ותשלום עסקאות גדולות יחסית במזומן הפכו לפחות ופחות נפוצים ואף לאסורים בחלק מהמקרים. כך שאם אתם רוצים או נוטים לשמור כמויות גבוהות של מזומן בבית, שימו לב שהמדינה בהחלט עשיה לעקוב אחרי זה והיא לא רואה זאת בברכה יתרה.

חברת רותניום, המחזיקה ומפעילה מתחמי כספות פרטיות ומאובטחות, עם סניפים בפריסה ארצית נוחה, רוצה להציע לכם חלופה יעילה, בטוחה וחכמה יותר לשמירת מזומן, לא בבית אלא בכספת פרטית, דיסקרטית ומאובטחת בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

כמה כסף מזומן מותר להחזיק בבית?

ובכן, נכון לסוף 2022 עדיין אין מגבלות רשמיות על החזקת מזומן בבית, אבל המדינה בהחלט מדגישה שוב ושוב שהיא לא רואה זאת בעין יפה ושהיא מעדיפה שכמה שיותר עסקאות יבוצעו באמצעי תשלום וניהול כסף שאינם מזומן. הסיבה למאבק של המדינה בתופעה היא בעיקרה מאבק בהון השחור ובשימוש במזומן להעלמות מס, מימון פשיעה ומימון טרור.

שינוי בחוק שנכנס לתוקף ויוצר מגבלות נוספות 

באוגוסט 2022 נכנס לתוקף שינוי בחוק המזומן, המיועד להגביל את השימוש במזומן, בעיקר בעסקאות מול עסקים אבל לא רק. השינוי מקטין את הסכום שניתן לשלם לעסק במזומן, ל-6,000 ש"ח. כמו כן השינוי כולל החמרה של מגבלות קודמות כמו תשלום מזומן על שכ"ד, תשלום מזומן בין אנשים פרטיים יוגבל ל-15,000 ש"ח וכן הלאה.

מבחינת החזקת מזומן בבית, המדינה מנסה לקדם תיקון חקיקה שיביא למצב בו יהיה אסור להחזיק מעל 200,000 ש"ח במזומן ובנוסף, החזקה של מזומן בסכום של 50,000 ש"ח ומעלה תצריך מתן הסברים למדינה מהיכן הגיע הכסף ומה שימושיו. אז כן, המדינה בהחלט מחמירה את המדיניות שלה בהקשר לשימוש במזומן והיא גם שואפת לעקוב אחר המזומן שכולנו מחזיקים.

מה לגבי הפקדת ומשיכת מזומן דרך הבנקים?

ובכן, גם בהקשר לבנקים המסחריים, חופש הפעולה בכל הנוגע למזומן הולך ומצטמצם כל הזמן. כיום, במסגרת החוק למניעת הלבנת הון, הבנקים מחויבים לדווח אוטומטית לרשויות המדינה על כל הפקדה או משיכה של סכום העולה על 50,000 ש"ח. חובת דיווח זו כוללת גם עסקאות בנקאיות להמרה או החלפה של מט"ח (לשקלים או למט"ח). כך שגם בהקשר זה, ל"חובבי" המזומן אין מזור במגזר הבנקאי, קושי שכנראה רק יילך ויחמיר עם שינויי מדיניות וחקיקה.

נציין שגם לגבי שירות החזקת כספת פרטית בנקאית, במעט מסניפי הבנק שעוד מציעים שירות זה, גם גישה תכופה לכספת תגרור דיווח חובה לרשויות המדינה.

מחזיקים מזומן בכמות גדולה בבית? תיזהרו שלא יחרימו לכם את הכסף!

כאשר המגבלות על שימוש והחזקת מזומן רק הולכות ומחמירות והמדינה מחזקת את לפיתתה הרגולטורית והחוקית על השימוש של אנשים במזומן.
למה לכם להסתכן במעבר על החוק?
למה להגיע למצב שבו אתם צרכים לענות לשאלות פולשניות של רשות המיסים?

בכלל, אתם עלולים להיות חשופים לקנסות פוטנציאליים ואף מהחרמת חלק מהכספים אם תיקוני החקיקה יתקדמו כפי שהמדינה רוצה?!

הפתרון האידיאלי – כספת פרטית במתחם כספות!

הפתרון האידיאלי למצב זה ולהחזקת שטרות כסף בראש יותר שקט ובטוח הוא לשכור כספת פרטית במתחם כספות פרטי, עצמאי וללא השתייכות או מחויבות לבנקים – כמו מתחמי הבוטיק האקסקלוסיביים שמפעילה חברת רותניום.

במתחם כספות המזומן שלכם, לצד עוד רכוש יקר ערך, חפצים יקרים ורגישים וכל מה שאתם רוצים לשמור עליו בצורה הטובה ביותר, מאוחסן בבטחה ועם דיסקרטיות אופטימאלית, בכספת פרטית לבחירתכם ומתחת למעטה הגנה ואבטחה מתקדם הכולל ריבוי שכבות של אבטחה מכאנית, הנדסית, טכנולוגית ואנושית (מאבטחים חמושים ומיומנים), יחד עם גישה נוחה וגבוהה לתכולת הכספת שלכם בכל זמן.

 רוצים לשמוע עוד על שירות הכספות הפרטיות של רותניום? מעוניינים להימנע מ"צרות" ולשמור על הכסף שלכם בצורה דיסקרטית, בטוחה ויעילה במיוחד? פנו היום לרותניום לפרטים נוספים ותיאום פגישת היכרות.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן