אנשים ועסקים רבים בוחרים להשתמש בכספת ביתית / משרדית כדי לאחסן פריטים יקרים, חשובים ורגישים בצורה בטוחה ומוגנת יותר, זה כולל למשל מזומן ותכשיטים וגם תעודות ומסמכים חשובים, יחד עם כל המגוון הרחב שבין פריטים אלו.
אך האם הכספות הסטנדרטיות הללו בטוחות מספיק והאם מנעול כספת הוא ערובה לכך שהפריטים שלכם אכן מוגנים מספיק מפני פריצה וגניבה?

נענה על שאלה חשובה זו כעת – כאשר התשובה חשובה במיוחד בעיקר מכיוון שמדובר על פתרון לאחסון מוגן ובטוח של פריטים יקרים, חשובים ורגישים וכמובן גם כי הכספת עצמה עולה כסף ולכן עליה לספק את הביצועים הדרושים לכם. בהקשר של אחזקת כספת ביתית, הרי שאם מדובר על תחושת ביטחון מדומה, ההשלכות של פגיעה תהיינה כמובן מהותיות ביותר.

לצד העיסוק במנעולי כספת שממש מותקנים בכספות, בבואנו לבחון את מידת ורמת הביטחון של פתרונות נעילה, יש גם להתייחס למשמעות הנוספת שיש בתחום למונח מנעול כספת – כאשר משמעות נוספת זו היא בהקשר למנעול דלת מיוחד, עם כמה בריחי נעילה מסיביים, בדומה למנגנון של כספת.

מהו מנעול כספת בכספות?

לצד היותה של הכספת "קופסת" פלדה חזקה ועמידה, האלמנט השני המיועד לשמור על הפריטים שבתוכה מוגנים ובטוחים הוא כמובן המנעול שהוא האלמנט המרכזי האחראי על מנגנון הנעילה והאבטחה של תכולת הכספת. המנעול הוא מנגנון הנעילה והפתיחה בכספת, שכל ייעודו להבטיח שגורמים לא מורשים לא יקבלו גישה לתכולת הכספת, כאשר לעומתם, לכם כבעלי הכספת תהיה גישה יעילה ונוחה לפי דרישה ומיד עם פתיחת המנעול.

ישנם סוגים רבים של מנעולי כספות, אלו שהלכה למעשה מותקנים בכספת.

באופן כללי מדובר על שיטות וטכנולוגיות נעילה מבוססות, המשמשות במגוון רחב של כספות ואמצעי אחסנה מאובטחים. הסוגים העיקריים הם:

  • מנעול קוד מכאני: מנעול עם חוגת מספרים קלאסית, רק בחירה בקוד המוגדר, בסדרהנכון, תפתח את מנגנון הנעילה ואת הכספת.
  • מנעול עם מפתח: מנעול המתבסס על מפתח מיוחד וייעודי לפתיחת מנגנון נעילה חזק.
  • מנעול מבוסס שני מפתחות: כספות בהן כדי לפתוח את המנעול יש צורך להפעיל שני מפתחות שונים, אשר לרוב יוחזקו ע"י שני גורמים שונים לשיפור האבטחה והגנה, למשל בעלי הכספת וגורמי האבטחה הממונים על הכספת – כפי שמקובל במתחמי כספות פרטיים ומתקדמים, כמו אלו של חברת רותניום!
  • מנעול קוד אלקטרוני: כספות חשמליות שבהן יש להקיש קוד מספרי כדי לפתוח מנעול אלקטרוני, עם או ללא שילוב של מפתח פיזי לתוספת אבטחה.
  • מנעולים ביומטריים: סוג חדיש ומשוכלל של מנעולי כספות, הפתיחה מתבצעת לפי אימות זהות על פי נתונים ביומטריים כמו טביעת אצבע או סריקת העין. שוב, עם או ללא תוספת של מפתח פיזי לשכבת אבטחה נוספת וגיבוי.

לא משנה מה סוג המנעול לכספת, ככל שמנגנון הנעילה מורכב יותר, למשל עם יותר בריחים הננעלים לכיוונים מנוגדים ושילוב של שכבות אבטחה שונות, כך המנעול אמור להיות מוגן ומאובטח יותר מפני פריצה בלתי מורשית.

מנעולי כספת לדלתות

כאמור, בישראל המונח "מנעול כספת" עשוי להתייחס למנגנון הנעילה בכספת ממשית, אך בנוסף זהו מונח מקובל ונפוץ גם לתיאור סוג מסוים של מנעול המותקן על דלתות, כדי לשפר את רמת וחוזק האבטחה והנעילה של הדלת.

מנעולי כספת המיועדים לדלתות נקראים כך משום שהם מיישמים מנגנון נעילה של כמה בריחים מסיביים וחזקים, לרוב שלושה, אשר נועלים את הדלת היטב למקומה והם קשים מאוד לפריצה, כאשר מנעולים אלו מותקנים בנוסף למנעול הרגיל של הדלת, כך שמתקבלת מידת אבטחה משופרת וקושי עוד יותר גדול עבור פורצים. מנעול דלת מסוג כספת יכול להיות מותקן בצידה של הדלת אך יש גם דגמים המותקנים בחלקה העליון של הדלת.

השורה התחתונה – לא הפתרון הבטוח והמאובטח ביותר

בסופו של דבר, גם מנעול לכספת ביתית/משרדית איכותי וגם מנעול כספת לדלת, בעוד שהם משפרים את ההגנה על הרכוש היקר והרגיש שלכם, אינם מספקים הגנה מספקת, מקיפה וחזקה כמו זו המתקבלת במתחם כספות פרטי ומאובטח ברמה הגבוהה ביותר ועם כספת פרטית, דיסקרטית ומוגנת שלכם.

מנעולי כספות – לדלתות ולכספות עצמן – ברמה הכי גבוהה ועם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, כבר קיימים ומיושמים במתחמי הכספות של רותניום, יחד עם אמצעים נוספים ושכבות אבטחה איכותיות שאי אפשר לקבל עם כספת פרטית בבית או במשרד.

במקום לשמור על הרכוש שלכם בכספת פרטית ולשלם על התקנת מנעול כספת בדלת הכניסה שלכם – ועדיין לא לקבל את רמת ההגנה והאבטחה האופטימאלית, השכירו כספת עם רותניום ותהנו משירות בוטיק יוקרתי, דיסקרטיות מלאה ורמת ההגנה והאבטחה הגבוהה ביותר.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן