כל דבר אפשר לקנות יד 2, מסתבר שגם כספות. אמנם כספת היא לא הדבר הראשון שחושבים שיש לו שוק למוצרים משומשים, אך בפועל יש אנשים שמוכרים ואנשים אחרים הקונים כספות יד 2. היום, נענה על השאלה באילו מקרים אנשים רוכשים כספת משומשת ובעיקר האם בטיחותי להשתמש בפתרון שכזה לאחסנה מאובטחת ומוגנת על פריטים יקרים ורגישים.

מהי כספת יד שנייה ומתי אנשים בוחרים לרכוש כספת כזו?

כספת יד 2 היא מן הסתם כספת אשר כבר השתמשו בה במיקום כלשהו ולאחסנת פריטים שונים ואשר כעת היא נמכרת לגורם אחר. רוב הכספות הנמכרות כמשומשות הן באופן טבעי כספות ניידות וקטנות יחסית, למשל כספות ביתיות או משרדיות המאפשרות התקנה עצמאית במיקום נסתר או נבחר לפי רצון והעדפת הקונה. אך למרות זאת, בהחלט יש גם שוק יד 2 לכספות גדולות יותר, למשל כספות משרדיות-עסקיות רצפתיות גדולות.

כספות משומשות מוצעות למכירה הן ע"י אנשים פרטיים ועסקים המבקשים לשדרג את הכספת הקיימת שלהם וכמו כן יש גם שוק המנוהל ע"י גורמים מוסדיים יותר המחזיקים הרבה כספות – למשל בתי מלון המוכרים את מלאי כספות החדרים שלהם כדי להחליף כספות בכל המלון.

כספות יד שנייה הן על פי רוב כספות עם מנגנוני נעילה מכאניים – על בסיס מפתחות ו/או חוגות קוד מכאניות – או כספות אלקטרוניות עם מנגנוני נעילה אלקטרוניים מבוססי קוד או אף מנגנון פתיחה של כספת ביומטרית.

המצבים בהם אנשים בוחרים לרכוש כספת יד 2 על פני כספת חדשה לגמרי או פתרון מאובטח אחר הם לרוב בעיקר מצבים בהם יש רצון לחסוך כסף על רכישת כספת חדשה, כאשר רכישת יחידה משומשת מאפשרת לחסוך שיעור ניכר מעלות חדשה. בנוסף, יש אנשים המעדיפים לרכוש כספת משומשת כי כך הם יכולים לרכוש כספת עם טכנולוגיית הנעילה והאבטחה שהם מחפשים, תוך עמידה בתקציב מוגדר.

השאלה החשובה – האם זה בטוח להשתמש בכספת יד 2?

כמו בכל דבר בחיים אותו קונים במצב משומש, יש יתרונות וישנם גם חסרונות, מה שמעלה את השאלה המתבקשת והחשובה: האם בטיחותי להשתמש בכספות יד 2? ואם לא לגמרי אז מה הסיכונים המוגברים מכך? בסופו של דבר, יש לזכור שכספת רוכשים כדי להגביר את רמת הבטחון וההגנה על הפריטים שבוחרים לאחסן בתוכה, כך שזהו נושא מהותי בהחלט.

כאשר רוכשים כספת יד שנייה ומשתמשים בה לאחסון פריטים יקרים ורגישים, תמיד מרחף החשש – המוצדק במידה רבה – שמא לא מדובר על הפתרון הכי מאובטח ובטוח. אכן, בעוד שכספת משומשת יכולה לספק לכם את מה שאתם מחפשים ברמה העקרונית והבסיסית, ישנם היבטים וסיכונים ההופכים את הבחירה הזו למורכבת יותר וכזו שיש לעשות תוך הבנת כל המשמעויות:

  • סיכון קיים לכך שהבעלים הקודמים או גורם בלתי מורשה אחר מחזיק במפתח פיזי לכספת שרכשתם או ביכולת טכנולוגית לעקוף בקלות את קוד הנעילה שלכם.
  • מעצם היותה משומשת, הכספת החדשה-ישנה שלכם נמצאת בסיכון מוגבר לכשל טכני ותקלות במנגנוני הנעילה שלה – מה שיכול להקל על פורצים לפתוח אותה ולרוקן את תכולתה.
  • כאשר אתם רוכשים כספת יד 2 אתם לא באמת יודעים איך היא נשמרה ואוחסנה, היכן והאם היא קיבלה טיפול נכון ויעיל. כמו כן אתם לא יודעים האם היא נפרצה בשלב כלשהו ומערכות האבטחה וההגנה שלה נפגעו בצורה כזו או אחרת.
  • אם מדובר על כספת משומשת ישנה במיוחד, בהחלט קיים סיכון שיכולת הנעילה וההגנה שלה כבר לא עומדת בסטנדרטים הנוכחיים וכי לפורצים יהיה קל מאוד לפרוץ אותה.

כך שניתן לראות כי כספות יד 2 יכולות אמנם להיות זולות יותר לרכישה בהתחלה, אך להתברר כיקרות הרבה יותר בטווח הארוך.

אך חשוב לציין נקודה חשובה במיוחד בהקשר גם לכספות יד 2 וגם לכספות ביתיות/משרדיות/עסקיות חדשות. נקודה זו היא שמעצם הימצאות הכספת בבית או בעסק, היא נמצאת בסיכון משמעותית מוגבר ובמידה רבה אפילו ודאי לפריצה בשלב כזה או אחר. מוסכם מבחינה מקצועית שהפתרון המאובטח, המוגן והבטוח ביותר הוא לשכור כספת בחדר כספות פרטי וייעודי, מקום שכל ייעודו ומטרתו הם לשמור על הרכוש שלכם בצורה האופטימאלית, תוך כדי זמינות מעולה ואספקת שירות בוטיק מוקפד. מוזמנים לתאם פגישה באחד מחדרי הכספות של רותניום.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן