בעבר, רק הבנקים המסחריים הגדולים בישראל הציעו שירות של חדרי כספות, בהם הלקוחות שכרו כספת פרטית בה יכלו להפקיד רכוש יקר ערך, פריטים רגישים, מסמכים וכיוצא באלו. אך נתונים רשמיים וסטטיסטיקות עסקיות נכון לשנת 2020 מראים שמציאות זו כבר רחוקה מלהיות נכונה. הבנקים המסחריים הולכים וסוגרים חדרי כספות, כאשר גם הבנקים אשר משאירים את השירות עבור לקוחותיהם, מצמצמים אותו במידה ניכרת ומרכזים את הכספות בסניפים גדולים ומרכזיים בלבד. בנק אגוד, אחד הקטנים במערכת הבנקאית הישראלית, אינו שונה ונכון להיום כלל אינו מציע ללקוחותיו שירות של השכרת כספות בבנק אגוד.

את החלל שהבנקים משאירים תופס השוק הפרטי, למשל חברת Ruthenium, עם חדרי כספות פרטיים הפועלים לעיתים על בסיס תשתית חדרי הכספות של הבנקים המסחריים אך בנפרד לחלוטין מהבנקים ולעיתים בחדרי כספות פרטיים חדשים אשר נבנו במיוחד לצורך מתן שירות איכותי, מקום מאובטח ודיסקרטי לשוק הפרטי והעסקי אשר מחפש פתרונות חסרי פשרות לאחסון מאובטח של פריטים ורכוש.

 

הבנק של ענף היהלומים – אבל ללא שירות כספות פרטיות

באופן מסורתי, בנק אגוד ביסס מערכת יחסים עמוקה ורחבה עם ענף היהלומים בישראל – אחד מהענפים הכלכליים והחשובים במשק הישראלי, גם כיום. הנתח של בנק אגוד בפעילותו מול לקוחות הפועלים בענף היהלומים הוא כרבע מכלל הפעילות הבנקאית מול לקוחות העוסקים ביהלומים – זהו נתח שוק משמעותית גדול יותר לעומת נתח השוק הכללי של אגוד בשוק הבנקאות כולו במשק הישראלי.

לכן זה אך הגיוני לצפות ששירות השכרת כספות בבנק אגוד יהיה זמין ואפילו דבר שבשגרה, במיוחד בסניפי אזור המרכז, קרוב לאזור בורסת היהלומים ברמת גן. אך למעשה שירות זה אינו מוצע ללקוחות הבנק, אף לא בסניפי הדגל הגדולים ביותר של בנק אגוד בתל אביב ובמיקומים חשובים אחרים בארץ. עיקר הפעילות הבנקאית של אגוד מול ענף היהלומים היא בחשבונות עסקיים, פתרונות מימון, העברות בינלאומיות וכיוצא באלו – אך לא במתן שירות מקצועי של השכרת כספות בבנק אגוד.

הבנקים יוצאים מתחום חדרי הכספות

כאמור, יותר ויותר בנקים יוצאים או מצמצמים משמעותית את פעילותם בתחום חדרי הכספות הפרטיים. חמשת הבנקים הגדולים צימצמו את פעילות הכספות שלהם בצורה מסיבית בשנים האחרונות, כאשר כמה מהם עדיין מציעים מספר חדרי כספות בפריסה ארצית, ואילו האחרים רק הולכים ומפחיתים מפעילות זו ומרכזים את חדרי הכספות בסניפים מרכזיים באזורים החזקים ביותר פיננסית.

ביטוח ואחריות של חברת רותניום

היתרונות של חדר כספות פרטי וחוץ בנקאי לעומת כספת בבנק

  • מבחינת זמינות לכספת הפרטית שלכם, בבנק אתם מוגבלים בגישה לכספת רק במהלך שעות הפעילות של הסניף בו מופעל חדר הכספות. במתחם פרטי, הזמינות משמעותית גבוהה יותר ואתם יכולים לגשת לכספת שלכם כמעט בכל רגע, ללא תיאומים, ללא קביעת פגישות וללא תלות טורדנית בשעות הפתיחה.
  • הדיסקרטיות לא יכולה להיות מוחלטת ומובטחת כאשר הרכוש היקר והרגיש שלכם מאוחסן בכספת בבנק – יש יותר אנשים שרואים מי ומתי נכנסים, יותר עובדים ובאופן כללי פחות דיסקרטיות לעומת חדר כספות פרטי כמו החדרים המתקדמים של Ruthenium.
  • רמת האבטחה בחדר כספות בנקאי אינה מינימלית כמובן, אך היא בהחלט יכולה להיות לוקה בחסר ולא מאוישת בשמירה אנושית חמושה 24/7. במתחמי הכספות הפרטיות של רותניום מופעלים פרוטוקולי אבטחה מתקדמים ובסטנדרטים הגבוהים ביותר, עם כמה שכבות אבטחה ושילוב אופטימאלי של אבטחה פיזית, טכנולוגית ואנושית.
  • יתרון נוסף של חדר כספות פרטי כמו אלו שחברת Ruthenium מפעילה בפריסה ארצית הוא שאתם יכולים לאחסן מגוון רחב יותר של רכוש ופריטים יקרים ורגישים.

השכרת כספות בבנק אגוד אינה זמינה עבורכם, אך אתם מוזמנים לחדרי הכספות של Ruthenium ולקבל את השירות המאובטח, הנגיש, המקצועי והדיסקרטי ביותר עבורכם ועבור הרכוש יקר הערך שלכם.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן