בתחום הכספות יש המון אפשרויות מבחינת גדלים, סוגים, מנגנוני נעילה ורמות אבטחה שהכספת שלכם מציעה. אחת האפשרויות הקטנות ביותר בכל הנוגע לכספות ביתיות או משרדיות היא ללא ספק כספת מגירה, אפשרות שאולי פחות מוכרת לעומת אפשרויות אחרות אך אשר מתאימה לשימושים שונים, כאשר היא גם לא מתאימה לשימושים ולפריטים מסוימים – כך שחשוב להכיר את המשמעות והמהות של כספות מגירה גם מבחינת מאפיינים ויכולות וגם מבחינת חסרונות.

נסביר מהי כספת מגירה והאם מדובר על פתרון מאובטח ומוגן מספיק לפריטים היקרים והרגישים שלכם.

כספת או מגירה? איך בדיוק זה עובד

בניגוד למה שניתן לחשוב, כספות מגירה הן לא המגירה עצמה שלה יש מנגנון נעילה משוכלל. בהחלט יש פריטי ריהוט משרדי/ביתי עם מגירות הניתנות לנעילה עם מפתח אישי, אך זו כמובן אינה כספת אלא פשוט מגירה ננעלת. כספות מגירה הן אם כך כספות פלדה ייעודיות אשר מוסתרות ומותקנות בתוך מגירה, כדי לספק עוד תוספת מסוימת של דיסקרטיות והסתרה ויזואלית של הכספת עצמה.

כספת למגירה יכולה להיות מונחת בתוך מגירה מתאימה ועמידה מספיק או לתוספת בטחון ותחושת שקט נפשי הכספת יכולה בחלק מהדגמים להיות מחוברת למגירה עם ברגים או אמצעי אבטוח ייעודיים אחרים. על פי רוב, כספת מגירה תהיה קופסת פלדה יחסית עבה וכבדה, עם דלת הנפתחת כלפי מעלה לאחר פתיחת מנגנון הנעילה הספציפי לדגם הכספת. זאת מטעמי נוחות וגישה יעילה יותר לתכולת הכספת אשר נמצאת כאמור בתוך מגירה. יש גם כספות למגירות הנפתחות בעצמן כמו מגירה, אך אלו פחות נפוצות וגם פחות נוחות לשימוש כי לא אחת יהיה צורך להוציאן מהמגירה עצמה כדי לקבל גישה לתכולתן.

מידת האבטחה וההגנה של כספת מגירה

כספת להתקנה במגירה תציע רמת הגנה ואבטחה טובה יותר לעומת "סתם" אחסון של מסמכים ופריטים יקרים/חשובים/רגישים על השולחן, על המדף או בתוך מגירה פשוטה. אך בהחלט לא מדובר על רמת אבטחה והגנה אופטימאלית ואף לא גבוהה במיוחד בהשוואה לחלופות טובות וחזקות בהרבה.

כספת מגירה יכולה לכלול מנגנון נעילה ופתיחה מבוסס מפתח אישי וייעודי, מנגנון אלקטרוני עם קוד שיש להקליד כדי לפתוח את הכספת, מערכות נעילה ופתיחה ביומטריות בדגמים משוכללים ויקרים או שילוב של מערכות נעילה אלו. ברוב הדגמים, מכיוון שמדובר על נישה פשוטה וקטנה יחסית בשוק הכספות, כספות אלו יציעו נעילה אלקטרונית בסיסית עם קוד ו/או שימוש במפתח פיזי.

כספות פרטיות להתקנה בתוך מגירה בנויות באופן טבעי מפלדה, במידה נמוכה עד בינונית של עובי וחוזק. כספות אלו מתאימות לאחסון פריטים קטנים כמו מזומן, דרכונים, מסמכים קטנים יחסית וחפצי ערך או פריטים רגישים שאינם גדולים במיוחד – לרוב בדגש על כך שאלו פריטים שאתם צריכים שיהיו נגישים עבורכם במהירות.

לצד יתרונות של כספת מגירה, כמו גודל נוח לשימוש ולהתקנה במגירות רבות ונגישות גבוהה לפריטים המאוחסנים תוך קבלת הגנה משודרגת לעומת אחסון שלא בכספת כלל, מבחינת אבטחה והגנה, יש גם חסרונות מהותיים לשימוש בכספות אלו לצורך אחסון של פריטים מאוד יקרים, חשובים או רגישים במיוחד. בדיוק מכיוון שמדובר על כספות קטנות ופשוטות יחסית וגם כי הן נמצאות פיזית בבית או במשרד, הן משמעותית חשופות יותר לפריצות או גישה בלתי מורשית לתכולתן. גם יחסית קל לפרוץ לכספות מגירה קטנות אלו וגם אף פתרון של כספת ביתית או משרדית אינו מספק הגנה ברמות הגבוהות ביותר מעצם המאפיינים וההתקנה במקום שאינו חדר כספות מאובטח.

בגלל חסרונות אלו ברמת האבטחה וההגנה שכספת מגירה יכולה לספק לכם, ההמלצה היא להשתמש בכספות אלו רק לאחסון כמויות קטנות של מזומן שאתם צריכים נגיש או לאחסון של מסמכים ופריטים לא חשובים או יקרים במיוחד ושאתם משתמשים בהם תכופות.

חלופה בטוחה, מוגנת ודיסקרטית יותר לכספות מגירה

השכרת כספת פרטית במתחם כספות פרטי וייעודי, תחת אבטחה מתקדמת ומרובת שכבות ושלל הגנות פיזיות ואנושיות, היא פתרון משמעותית בטוח, מוגן ודיסקרטי לעומת כספת מגירה בבית או במשרד. בחדרי הכספות של רותניום – בפריסה ארצית רחבה ובסטנדרטים הגבוהים ביותר של אבטחה, בקרת כניסה והגנה פיזית-הנדסית – עושים שימוש בכספות פרטיות חזקות, עם נעילה כפולה ושירות בוטיק דיסקרטי ומקצועי ללא פשרות, הפתרון המושלם והבטוח ביותר לאחסון הפריטים היקרים, החשובים והרגישים ביותר שלכם.

אל תתפשרו על בטחון והגנה לרכוש היקר ביותר שלכם וצרו קשר עם רותניום כספות לפרטים נוספים, תיאום ביקור והצעת מחיר לכספת פרטית משלכם.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן