כולנו ראינו סרטי מתח ופשע או סדרות בלשים מרתקות, כאשר בשלב כלשהו אדם ניגש לספרייה עמוסת ספרים, ומוציא ממנה ספר שהוא למעשה כספת או בכלל ידית נסתרת לדלת סודית הנפתחת מאחורי הספרייה. אז אמנם החיים האמיתיים הם לרוב לא כל כך דרמטיים, אך "כספת ספר" היא בהחלט מוצר אמיתי הקיים בשוק. אז מהי אותה כספת ספר, איך היא פועלת והאם היא מהווה פתרון בטוח ומוגן כדי לשמור בתוכה כסף, מסמכים ושאר פריטים יקרים או רגישים שלכם – נענה על כל אלו ממש מיד. 

מאפייניה של כספת "ספר"

כפי שניתן להבין משמה, כספת ספר היא למעשה כספת המוסתרת ומוחבאת בתוך מה שנראה מבחוץ כספר רגיל המונח על המדף. כאשר מרימים את ה"ספר" מהמדף, כאשר היום כספות ספר נראות ומרגישות כמו ספר אמיתי לכל דבר ועניין, מרימים את הכריכה הקדמית ומגלים דלת פלדה הנעולה באמצעות מפתח ייעודי או מנגנון נעילת קוד. אלו כספות קטנות יחסית, המוחבאות בתוך ספרים די גדולים, למשל בתוך כריכה של מילון או של רומן ארוך. 

רובן של כספות הספר בשוק הכספות הן כאלו אשר מותקנות בתוך מעטפת ספר באנגלית, למשל מילון אנגלי או בעטיפות של ספרים בינלאומיים מפורסמים. כיום, יצרניות של כספת בתוך ספר עושות מאמץ כדי לשוות לכספת מראה אמיתי ואותנטי של ספר, כולל חומרי כריכה אמיתיים, פירוט הספר מודפס בחלקו האחורי ואפילו ממש קצוות של דפים אמיתיים ונפרדים שאפשר להרגיש ואשר מקנים תחושה ומראה של ספר אמיתי. כך שרק כאשר פותחים לבסוף את "הספר" מתגלה בתוכו קופסת המתכת הנעולה, מותקנת בדיוק רב ועם דיסקרטיות. 

הכספת עצמה היא קופסת, פלדה כאמור בגודל יחסית קטן, עם מנגנון נעילה די פשוט ומינימליסטי כראוי לכספת בגודל ושימוש כזה. 

מה מאחסנים בכספת ספר?

כספות מוחבאות בתוך ספר הן פתרון נחמד, אלגנטי ואף דיסקרטי במידת מה, אך כמובן שלא מדובר על אותה רמת הגנה, אבטחה ודיסקרטיות כמו כספת "אמיתית", מסיבית וחזקה יותר. לכן כספות נסתרות אלו משמשות לרוב לאחסון פריטים יומיומיים ולא מאוד יקרים, למשל כסף מזומן, כרטיסי אשראי חשובים, דרכונים, מסמכים אישיים שאתם צריכים לגשת אליהם די הרבה, אחסון דיגיטלי לא רגיש או סודי מאוד ושאר פריטים לא ברמת הרגישות או הערך הכספי הגבוהות ביותר. 

כך אתם מקבלים תחושת בטחון מסוימת והגנה כלשהי על פריטים בעלי ערך וחשיבות, אך גם נהנים מזמינות וקרבה פיזית לפריטים הפשוטים יחסית המאוחסנים בכספת הספר שלכם, על מדף הספרים הביתי או במשרד.

האם מדובר על פתרון מאובטח ומוגן

בתחום הכספות, ניתן לומר כי כספת ספר היא הפתרון הכי פחות מאובטח ומוגן, למרות יתרונות הנוחות והנגישות שהיא מאפשרת. לכן כספות אלו משמשות לרוב לאחסון פריטים יומיומיים ולא מאוד רגישים או יקרים. אלו כספות דקות יחסית מבחינת עובי הפלדה, מנגנון הנעילה שלהם לרוב מאוד פשוט וקל לפריצה ע"י פורץ מיומן, אפשר פשוט לקחת את כספת הספר כי היא לא מעוגנת לקיר או למדף בשום צורה והיא גם לא מספקת הגנה ועמידות טובות מפני נזקי אש, מים, חדירת לחות ורטיבות. 

בנוסף, למרות העיצובים המשכנעים והמרשימים של כספות הספר, מספר הדגמים הזמינים בשוק מוגבל ופורצים מנוסים לבטח כבר מזהים את הכספות הללו, פשוט לפי סוג הספר הלועזי או העברי בו נעשה שימוש.

בפועל, כמעט כל כספת ביתית/משרדית אחרת תספק פתרון מאובטח ומוגן יותר מאשר כספת ספר – כאשר בכל מקרה כספות ביתיות או משרדיות אינן בטוחות, מוגנות ובטח לא מאובטחות כמו כספת פרטית במתחם כספות פרטי, נפרד וייעודי המוגן עם כמה שכבות אבטחה מתקדמות והגנה הנדסית גבוהה ביותר לתכולת הכספות.  

למאמר הקודם: למאמר הבא:
לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן