מן הסתם אף אחד כבר לא שומר "כסף מתחת לבלטות", אבל בהחלט ישנם מצבים בהם יש לכם מזומן אבל אתם לא רוצים להפקיד אותו בבנק או להשקיע אותו באפיק פיננסי כלשהו אלא לשמור אותו כמזומן נגיש וזמין אך מאובטח ומוגן. לא מעט אנשים, בעיקר בשכבות העליונות של האוכלוסייה בישראל, מחזיקים בבית או במשרד כספת קטנה לאחסון פריטים יקרי ערך, מסמכים חשובים וגם מזומן. אבל בפועל, גם הכספת הביתית או המשרדית הטובה ביותר אינה פתרון מוגן ומאובטח מספיק והוא כרוך בפשרות. 

כספות אישיות- רותניום

כשאתם רוצים פתרון איכותי, אמין וחסר פשרות לשמירה על הכסף המזומן שלכם, כספת פרטית במתחם כספות מאובטח ומוגן היא הפתרון האידיאלי.

מה לא בטיחותי בכספת ביתית/משרדית?

כספת ביתית או משרדית היא יותר בטוחה משמירה של מזומן או פריטים יקרי ערך במגירה נעולה או בארון, אבל כאמור ממש לא מדובר על פתרון מאובטח ומוגן בצורה איכותית ואף מקיפה במיוחד אלא על פתרון המהווה פשרה. נכון, הפריטים בכספת הביתית זמינים לכם בכל עת ואתם לא צריכים לצאת מהבית כדי להוציא מזומן או תכשיט מהכספת, אבל אתם כן יוצאים מהבית עצמו ולא משנה עד כמה מערכת האבטחה שלכם משוכללת, זו לא אבטחה ברמה הקיימת במתחם כספות פרטיות ייעודי ומתקדם. 

כספות ביתיות נמצאות בבית, בלי שמירה חמושה ובלי מערכות אבטחה מסחריות מרובות שכבות, אפשר לעקור את הכספת כולה ולגנוב אותה ובאופן כללי כספות אלו פחות עמידות בפני פריצות לעומת פתרונות מקצועיים וייעודיים בחדרי כספות פרטיים. 

מה אומר החוק? החוקים והתקנות הרלוונטיות לשמירת מזומן בכספת

חוק המזומן נועד על מנת למנוע הצטברות של הון שחור, שעל פי החשד מוחזק על ידי אזרחים בישראל שמעוניינים להשתמט מתשלומי מס. כדי למנוע זאת, אזרחי ישראל אינם מורשים להחזיק בכספת הביתית סכומים גבוהים של כסף מזומן, ובמידה והם יתפסו מחזיקים כסף מוזמן בבית עם סכומים כאלו, יהיה עליהם לתת דין וחשבון לרשות המיסים ולהסביר מהיכן הסכומים הללו הגיעו לידם.

באופן כללי, אסור להחזיק בבית סכום כסף מזומן שעולה על 200,000 ₪ בשקלים או במטבע זר. במידה ותיתפסו עם סכומים שעולים על 200,000 ₪ בבית הם יוחרמו או שיוטל עליכם, קנס מאוד גבוה, כל שכן רשות המיסים תנקוט בהליכים של העמדה לדין בגין השתמטות מתשלום מיסים כחוק.

אם שאלתם אם יש סכומים שאפשר להחזיק בבית מבלי שחלה עליכם חובת הדיווח התשובה היא כן סכום של עד 50,000 שקלים. על כל סכום גבוה מזה עליכם להצהיר, ואי דיווח ייחשב לעבירה פלילית.

כספת לאחסון מזומן לעומת אפשרויות אחרות לאחסון כסף

כאשר משווים בין כספת לאחסון מזומן לבין אפשרויות אחרות לאסון כסף, יש לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות:

כספת ביתית לאחסון מזומן

כספות מגנות על המזומנים שלכם פיזית, מה שהופך את הגישה אליהם לקשה יותר. עם כספות ביתיות יש לכם גישה למזומנים שלכם סביב השעון ללא הסתמכות על גורמים חיצוניים, והעסקאות שאתם מבצעים אינן מתועדות כך שאתם גם זוכים לפרטיות. ולבסוף אינכם נדרשים לשלם עמלות.

החסרונות הם שהכספת נמצאת בבית ועל כן מי שיודע את מיקומה יכול לנסות לפרוץ אותה. הכסף יהיה פחות מוגן אם הבית שלכם נפגע באסון כמו שריפה או שיטפון, מה גם שהחוק לא מאפשר לאחסן מעל 50,000 במוזמן בבית.

חשבון בנק

בנקים מציעים אמצעי אבטחה טובים כולל ביטוח (עד גבול מסוים). כאשר אתם חוסכים כסף בבנק אתם יכולים להרוויח עליו ריבית כך שהסכום עשוי לצמוח עם הזמן. הגישה לכסף שלכם נוחה גם מחוץ לשעות הפעילות הודות לכספומטים, בנקאות מקוונת ואפליקציות לנייד.

יש גם חסרונות, למשל הבנקים גובים עמלות, על הבנקים לדווח על עסקאות מסיומות לרשויות, הם מגבילים את מסגרת האשראי והנגישות לחשבון עשויה להיות מוגבלת המהלך חגים, שעות בהן הבנק סגור או אם חלילה הבנק מתמודד עם בעיות פיננסיות.

השקעות

להשקעה במניות או אג"ח יש פוטנציאל להניב תשואה לאורך זמן ואתם יכולים לגוון את התיק שלכם כדי להפחית את הסיכון. השקעות מסוימות גם מציעות הטבות מס.

בכל הנוגע לחסרונות, השקעות כפופות לתנודות בשוק ועלולות לגרום לכם להפסדים, מה גם שהשקעות מסוימות מובילות לכך שהכסף שלכם אינו נזיל, כך שלא תוכלו להמיר אתו למזומן בכל רגע נתון. כמו כן הבנת עולם ההשקעות דורש ידע פיננסי ומחקר.

מתחם כספות מאובטח

מתחמי כספות מאובטחים שמים את האבטחה של הרכוש והמוזמנים שלכם בראש סדר העדיפויות עם מערכות אבטחה מתקדמות, מצלמות מעקב, גלאי תנועה ומנגנוני בקרת גישה. המתחמים מעוצבים כדי לעמוד בפני איומים שונים, והם מנוטרים 24/7 על ידי אנשי אבטחה מקצועיים או מערכת ניטור מתקדמות.

הגישה אל הכספות גם מבוקרת באמצעות אימות ביומטרי, כרטיסי מפתח או קודים, כך שרק אנשים מורשים יוכלו להיכנס והמתחמים עומדים בדרישות הביטוח וכוללים אפשרויות אחסון מגוונות על מנת לענות על צרכים ספציפיים.

השילוב של טכנולוגיות חכמות בכספת לאחסון מזומן

השילוב של טכנולוגיות חכמות בכספות המיועדות לאחסון מזומנים הוביל לעידן חדש של אבטחה ונוחות, כאשר פתרונות חדשניים אלו משפרים את ביצועי הכספות במידה משמעותית. לדוגמה כספות חכמות רבות משלבות כיום תכונות אימות ביומטרי, כמו סורקי טביעות אצבע או זיהוי פנים, מה שמבטיח שרק אנשים מורשים יכולים לגשת לתוכן הכספת.

ישנן כספות שניתן לנטר מרחוק, או לקבל התראות לסמארטפון אם מישהו התעסק בכספת, אחרות מתעדות נתוני גישה ופעילות כך שתוכלו לעקוב מי ניגש לכספת ומתי. ישנן כספות חכמות שיכולות להשתלב במערכת הבנקאית של העסק עם שלל תכונות שחוסכות זמן ומייעלות את ההתנהלות של עסקים המחליפים סכומי כסף גדולים. יש כספות עם חיישנים חכמים שיכולות להפעיל אזעקה, כספות עם תכונות הרשאת גישה עבור משתמשים שונים, או אינטגרציה עם מערכות אבטחה רחבות יותר, ועוד שלל תכונות מתקדמות שמציעות לכם יתרונות רבים וטובים.

כספת אישית במתחם כספות פרטי ומאובטח – הדרך הנכונה לשמור על הכסף שלכם

כספת אישית במתחם כספות פרטי ומאובטח היא הפתרון האופטימאלי והיעיל ביותר לשמירה על הכסף שלכם ועל מגוון פריטים יקרי ערך, רגישים וחשובים. זהו שירות שהוא הטוב שבכל העולמות ואמצעי אחסון מאובטח המביא לכדי שלמות את השימושיות של כספת ביתית או משרדית לצד תחושת הביטחון של כספת בבנק. 

מתחם פרטי של כספות אישיות, כמו זה המופעל בכמה סניפים ברחבי הארץ ע"י חברת Ruthenium, מהווה את הדרך הטובה ביותר לשמור על מזומן ועל פריטים אחרים הודות לזמינות מלאה, אבטחה ברמה הגבוהה ביותר ושירות שאי אפשר לקבל בשום אמצעי אחסון ואבטחה אחר – גם לא בבנק!

  • מגוון כספות לבחירה – גדלים שונים לפי כמות הפריטים שאתם רוצים לאחסן, אפשרות לחדר כספות פרטי מלא רק עבורכם וחדר כספות מיוחד לחפצי אמנות. 
  • זמינות מלאה לכספת שלכם – 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה. 
  • אבטחה ברמה הגבוהה ביותר – כולל שמירה, מערכות טכנולוגיות משוכללות להרשאת כניסה, תיעוד, נעילה ואבטחה, מנגנון פתיחה כפול לכספת, בדיקות פוליגרף תקופתיות לעובדים ועוד סודות אבטחה מקצועיים ההופכים את חדר הכספות לפתרון הבטוח ביותר לכסף שלכם. 
  • הגנה על חדר הכספות מפני אש ונזקי מים ומערכת ייחודית למדידת עומסים ורעידות בחדר הכספות.
  • פרטיות ודיסקרטיות מלאות ומובטחות – מתחמים יוקרתיים ומאובזרים, עם מערכות להבטחת דיסקרטיות וכולל תאי צפייה פרטיים כך שרק אתם פותחים את הכספת שלכם ורואים את תוכנה. 
  • חדר כספות מוגן ועם בקרת אקלים ותנאים סביבתיים – אופטימאלי לשמירה על מזומן ועל פריטים רגישים אחרים. 
  • פריסת סניפים ארצית, נוחה ונגישה של חדרי הכספות מבית חברת Ruthenium – אתם בוחרים את המיקום המועדף עליכם ומקבלים זמינות של 24/7 לכספת שלכם. בלי להיות תלויים בשעות הפתיחה כמו בבנקים.

מחפשים את הפתרון היעיל, המאובטח, המוגן והזמין ביותר לשמירה על הכסף שלכם ועל מגוון פריטים יקרים ורגישים? חדרי הכספות של Ruthenium הם הבחירה המושלמת – צרו קשר היום לתיאום סיור ובחירת כספת.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן