לקוח נכנס לבנק, פונה לאחד הפקידים ואז הם יורדים למרתף, שם הלקוח מזדהה ושומר מכניס אותו לחדר כספות, הם פותחים דלת כספת, מוציאים כספת אישית ואז אותו לקוח פותח אותה כדי להוציא או להכניס מזומן או פריטים חשובים אחרים. כיום הסצנה הזו היא באמת פחות או יותר משהו שנשאר בסרטים אמריקאים ופחות בנוף הבנקאי האמיתי בישראל. אם שאלתם את עצמכם האם קיימת כספת בבנקים, אז התשובה מעט מורכבת, אך באופן כללי בהחלט ניתן לומר כי השירות קיים פחות ופחות בבנקים בישראל וגם שיש לו חלופות טובות יותר. 

 אם דמיינתם דלת כספת ענקית ומסיבית המפרידה בין חלל מרתף הבנק לבין חלל הכספת הענקית ועמוסת המזומן והזהב של הבנק – אז אתם ממש לא בכיוון ואלו תמונות שבאמת רואים רק בסרטים או בצילומי אילוסטרציה של כספות בנקאיות. יש חדרי כספות בבנקים, אך אלו כאמור הולכים ופוחתים וכיום המגרעות של שירותי הכספות במגזר הבנקאי גלויות והופכות ברורות למול האפשרויות הבטוחות, הזמינות והטובות יותר של מתחמי הכספות הפרטיים. נסביר קצת יותר לעומק.

הבנקים יוצאים מפעילות הכספות האישיות

בעבר הלא מאוד רחוק בישראל, כל הבנקים המסחריים הפעילו חדרי כספות לטובת לקוחותיהם. חדרי כספות אלו היו ממוקמים לרוב במרתפי סניפי הבנקים, כאשר לא בכל סניף השירות היה זמין אלא בפריסה ארצית ובעיקר בסניפים במיקומים אסטרטגיים בסמוך למרכזי עסקים או באזורים יוקרתיים של ערי ישראל. באותן שנים הבנקים היו השחקן המרכזי בתחום של חדרי כספות מקצועיים.

אך כיום המציאות העסקית, הצרכנית והאישית של אנשים משתנה והם בוחרים פחות ופחות להחזיק כספת אישית בבנק שלהם. כתוצאה ממהלכים אלו ומהתפתחויות עסקיות ורגולטוריות אחרות, הבנקים היום מצמצמים משמעותית את פעילות חדרי הכספות שלהם ובפועל סגרו וממשיכים לסגור פעילויות אלו. חדרי הכספות מהווים נטל כלכלי, תפעולי ונדל"ני על הבנקים ובנוסף רובם גם מצמצמים סניפים במילא – כך שפועל יוצא של כל זה הוא סגירת חדרי כספות בעקבות ירידה בכדאיות לבנק ובעיקר ירידה בביקוש מצד הלקוחות. 

השורה התחתונה – האם יש או אין כספות בבנקים?

אז אחרי ההסבר הכלכלי והצרכני להלן, אולי אתם לא לגמרי מבינים האם קיימת כספת בבנקים. הבנקים בישראל סוגרים פעילויות של חדרי כספות ובמציאות הנוכחית הבנקים המסחריים הגדולים מחזיקים רק מספר קטן מאוד של חדרי כספות פעילים לכל בנק – בסביבות 5 חדרי כספות פעילים בממוצע בין 5 הבנקים הגדולים. 

 

אז יש אפשרות לשכירות של כספת אישית בבנקים בישראל – אבל זו אפשרות הולכת ופוחתת והלכה למעשה יש היום פתרונות משמעותית יותר טובים, נגישים, זולים ומאובטחים מאשר חדר כספות בנקאי. שירותי כספות אישיות כבר לא נמצאים בליבת הפעילות של הבנקים, לכן מוטב לאנשים המחפשים פיתרון יעיל ובטוח לשמירה על חפצים בעלי ערך להשתמש בשירותים אחרים, טובים ובטוחים יותר.

יתרונות של כספת אישית במתחם כספות פרטי לעומת בחדר כספות בנקאי

  • חדרי הכספות בבנקים נמצאים בסניפים עצמם, כך שיש להם שמירה חמושה ואנושית רק בשעות פתיחת הסניף. במתחם כספות פרטי רמת האבטחה הרבה יותר טובה ומקיפה וכוללת גם מערכות טכנולוגיות מתקדמות וגם שמירה חמושה 24/7.
  • כספת אישית במתחם כספות פרטי זמינה עבורכם 24/7/365, לעומת כספת בנקאית הזמינה רק בשעות פתיחת הסניף.
  • בחדר כספות פרטי אתם יכולים להגיע לכספת שלכם כמה פעמים שתרצו ובכל זמן, בעוד שהבנקים מגבילים את מספר הביקורים בשנה וגובים כסף על ביקורים נוספים, לצד בעיית הזמינות של הבנקים. 
  • במתחם כספות פרטי ומאובטח של חברת Ruthenium שירות אישי וי/product/personal-safe-model-a-class-size-s/וקרתי וגם הקפדה חסרת פשרות על פרטיות ודיסקרטיות – כולל תאים אישיים לפתיחה דיסקרטית ואישית של הכספת שלכם, טרקלין המתנה מפנק ומערכות להבטחת הפרטיות שלכם.
  • חדר כספות פרטי מאפשר מגוון סוגי כספות וגם חדר שלם ופתרונות אחסון ייעודיים לפריטי וחפצי אמנות.

הבנקים גם יוצאים מפעילות הכספות שלהם וגם מציעים כיום שירות פחות טוב ופחות מאובטח ודיסקרטי מאשר חדרי הכספות הפרטיים והמאובטחים של רותניום – הגיע הזמן לחדש ולהתקדם, הגיע הזמן לכספת אישית בתנאים הבטוחים, המוגנים והנוחים ביותר!

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן