בישראל יש סיבות רבות לרצות להחזיק כספת ולאחסן בה רכוש יקר ו/או פריטים חשובים ורגישים, ממזומן שאתם מחזיקים לאור סביבת ריבית נמוכה או מט"ח, ועד מסמכים רגישים. למטרות אלו ועוד שלל מטרות ופריטים שצריכים להיות מוגנים ובטוחים, אנשים ועסקים רבים שוקלים להתקין כספת, כאשר הפתרון של כספת סמויה נסתרת מושך רבים מאוד בגלל הדיסקרטיות ותחושת השקט הנפשי שהיא (לכאורה) מספקת. נסביר מהן כספות אלו והאם הן אכן בטוחות ויעילות כפי שאתם עשויים לחשוב.

מהי כספת נסתרת ?

פשוטו כמשמעו, כספת סמויה נסתרת היא פתרון אחסון ייעודי ומאובטח ברמה כזו או אחרת, אשר מתקינים בצורה נסתרת וסמויה מהעין, זאת בניגוד לכספות רגילות אשר פשוט מניחים בארון, מגירה או מיקום אחר או אשר מבריגים לרצפה או למקום האחסון הייעודי עבורן. כספת נסתרת יכולה להיות מותקנת בתוך קיר, מתחת לריצוף (עם גישה נסתרת כמובן) ובתוך פריטי ריהוט ושאר יישומים – כמו למשל מאחורי ספרייה ובצורה של ספר לתוספת דיסקרטיות.

הרעיון מאחורי כספות נסתרות כאלו הוא לאו דווקא התקנה מאוד ממוגנת וחזקה אלא בעיקר נסתרת ובלתי גלויה לעין "בלתי מזוינת", כך כספות אלו יכולות להיות מותקנות בתוך חלל דק או לא ממוגן במיוחד – כמו למשל בתוך קיר גבס, בחלק פנימי ונסתר של ארון או מגירה או אפילו בצורה נסתרת בתוך הרצפה. כך מתקבל פתרון מוסתר ובלתי גלוי בצורה קלה, אך גם נגיש וזמין לכם כדי להגיע לכספת שלכם. אבל המשמעות היא שגם לגורמים עוינים ובלתי מורשים קל יותר להגיע לכספת שלכם ולתכולתה…

יש כספות סמויות בכל מיני גדלים ועם סגנונות שונים של מנגנוני נעילה, החל מכספות קטנות עם נעילה פשוטה בעזרת מפתח מיוחד ועד כספות יותר גדולות ועם מנגנוני פתיחה ונעילה ביומטריים או מבוססי קוד סודי משולב מפתח.

האם מדובר על פתרון מאובטח ומוגן מספיק?

אמנם כספת סמויה נסתרת יכולה להיות מעט יותר קשה לגילוי ואיתור לעומת כספת ש"סתם" מותקנת בארון או אפילו מוברגת לרצפה במיקום יחסית דיסקרטי, אך עדיין מדובר על פתרון אחסון הנמצא בבית או במשרד – קרי, במיקום שאינו זוכה לרמת האבטחה וההגנה הגבוהה ביותר שניתן לקבל עבור הרכוש היקר שלכם. כל כספת ביתית/משרדית, אפילו המתקדמת ביותר ובמיקום הנסתר ביותר, חשופה הרבה יותר לפריצה, לגניבה של כל הכספת עצמה או לגילוי וכניסה של גורם בלתי מורשה בהשוואה לכספת פרטית במתחם כספות ייעודי, מאובטח ומתקדם.

בנוסף לכך שכספות נסתרות וביתיות בכלל הן פחות עמידות בפני פריצה וגם משמעותית קל יותר לגנוב אותן או את תכולתן, אלו כספות המספקות על פי רוב הגנה פחותה מנזקי אש ומים לעומת כספת מקצועית במתחם כספות פרטי.

ניתן לראות בהתאם כתבה שפורסמה באתר Mako אודות פריצת כספות ביתיות [ניתן לדלג לדקה 15 עד הסוף] :

חברת Ruthenium חדרי כספות מציעה את הטוב שבכל העולמות עבור אחסון מוגן ובטוח לרכוש יקר ופריטים רגישים מכל סוג ובהתאמה אישית מלאה מבחינת גודל הכספת ומתן מענה בוטיקי ודיסקרטי לצרכים שלכם. עם מערכות אבטחה והגנה מרובות שכבות ועם אבטחה מלאה 24/7/365, כולל מערכות טכנולוגיות חדישות ושמירה חמושה רציפה, כספות מקצועיות מוגנות מאש ומים ועוד מכלול אמצעי אבטחה והגנה המספקים לכם ראש שקט באמת, יחד עם זמינות מעולה ורחבה לכספת שלכם. צרו קשר לפרטים נוספים.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן