גם במציאות של דיגיטציה ואחסון "בענן", בהחלט יש צורך לפתרון פיזי ובטוח לאחסון של פריטים יקרים ורגישים, ממסמכים ומזומן ועד תכשיטים ושאר רכוש אישי או עסקי רגיש שיש להגן עליו. אחד הפתרונות הראשונים שאנשים ועסקים חושבים עליהם למטרה זו הוא כספת, כאשר כספת קיר היא משהו שרבים בוחנים ומתעניינים בו לשמירה על פריטים ורכוש חשוב. אך מהי כספת קיר והאם היא אכן בטוחה מפני פריצות וגניבות או שמא מדובר על פתרון אסתטי שנראה מרשים אך בפועל לא מספק לכם את רמת הבטחון שאתם דורשים – על כך מיד.

אודות כספת קיר

ראשית נסביר מה זה בכלל כספת קיר ומה שונה בה לעומת כספת "רגילה" או כספת Free Standing. כספת כזו מותקנת בצורה נסתרת ודיסקרטית בתוך קיר, לרוב מאחורי תמונה, ארון או בתוך חלל נסתר אחר. זאת בשונה מכספת רגילה וחופשית אשר היא למעשה מעין קופסת ברזל חזקה ומורכבת אשר ניתן להתקין בכל מקום כמעט.

לאור העובדה שכספות קיר מותקנות בצורה מיוחדת ובתוך חלל ייעודי בקיר או ברהיט ספציפי, עליהן להיות מתאימות למשימה זו מבחינת המבנה שלהן, כאשר גם ההתקנה היא ייחודית ומצריכה דיוק וביצוע נכון כדי לשמור גם על דיסקרטיות וגם על תפקוד נכון של הכספת. כספות מותקנות קיר כאלו לרוב תהיינה מקובעות למקום ההתקנה שלהן, אך לעיתים הן פשוט "יושבות" בתוך הגומחה המתאימה להן. בגלל שמדובר על התקנה נסתרת ותלוית חלל ייעודי בקיר או ברהיט מיוחד, כספות אלו לרוב אינן גדולות או עמוקות במיוחד. כמו כן, כדי לאפשר יותר מקום אחסון בכספות אלו, לא אחת מוותרים עם בידוד והגנה מפני אש ורטיבות – נקודה חשובה שנגיע אליה בהמשך.

הרעיון מאחורי כספת קיר אמור להיות שהכספת נסתרת ולכן מספקת לבעליה שקט נפשי רב יותר לעומת אחת שמונחת בתוך ארון או מגירה.
המציאות בפועל, מורכבת יותר.

מה לגבי רמת הבטחון של כספות קיר?

ראשית כל, כמו בכל התחום של כספות ביתיות ומשרדיות, גם לגבי כספות קיר יש רמות שונות של מוצרים מבחינת איכות, עמידות ואמינות. יש מוצרים שבפועל אינם יותר מקופסאות מתכת דקות ופשוטות, בעוד שיש מוצרים להתקנה נסתרת עם עובי דופן משמעותי יותר ומנגנוני נעילה יחסית משוכללים. אך על פי רוב, כספת קיר תהיה דקה יחסית וללא הגנה מפני אש ומים, כך שכבר ההגנה על הרכוש המאוחסן בה אינה אופטימאלית.

לצד יתרונות אסתטיים או דיסקרטיים של כספת המותקנת בתוך קיר, בסופו של דבר עדיין מדובר על כספת ביתית/משרדית, לכן רמת הבטחון שלה מפני פריצות וגניבות אינה גבוהה בצורה מספקת או מקיפה – הן יחסית קלות לפריצה, ניתן לקחת את הכספת מהבית/משרד, אתם לא תמיד נמצאים לאבטח את הכספת פיזית ושאר חסרונות.

בפועל, הפתרון המקיף, הבטיחותי והמוגן ביותר הוא לאחסן רכוש יקר ופריטים רגישים שלכם בתוך חדרי כספות פרטיים ייעודי, עם אבטחה מתקדמת ומרובת שכבות, הגנה אופטימאלית מנזקי אש ומים ודיסקרטיות מלאה – כספת פרטית באחד ממתחמי הכספות של חברת רותניום Ruthenium.

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

    דילוג לתוכן