כאשר אתם מאחסנים פריטים יקרי ערך ורגישים בכספת מקצועית ואישית, במתחם כספות מאובטח ומתקדם טכנולוגית, אתם מן הסתם צריכים ודורשים שהכספת שלכם תהיה מוגנת בצורה האופטימאלית. אחד מסוגי ההגנה החשובים ביותר עבור כספות אישיות הוא הגנה מפני אש, הגנה אשר מבטיחה שתכולת הכספת שלכם תישאר מוגנת ושמורה גם במקרי קטסטרופה של שריפה בחדר הכספות.

 

מי ומתי צריך להשתמש בכספת חסינת אש?

באופן כללי, כל מי שיש לו פריטים ומסמכים חשובים ויקרים, פריטים שהם חסרי תחליף ואשר יכולים להינזק כתוצאה מאש, יעשה בחכמה אם יאחסן פריטים אלו בכספת חסינת אש. הפריטים היקרים והחשובים האלו כוללים למשל מסמכים מקוריים חשובים וכאלו שאי אפשר או קשה מאוד להחליף או לשחזר (החל בדרכון ועד מסמכים עסקיים ופיננסיים מהותיים), גיבויים דיגיטליים של מידע אישי או עסקי, שעוני יוקרה, צילומים משפחתיים יקרי ערך וחסרי תחליף, תכשיטים ועוד מגוון אדיר של דוגמאות – כי בפועל כמעט כל פריט יינזק בצורה מהותית וקשה עם חשיפה ישירה לאש!

כספות אישיות מאובטחות של רותניום

 

מהי כספת חסינת אש?

כאשר אומרים שכספת הינה חסינת אש, הכוונה היא שתכולת הכספת עצמה מוגנת מפני מקרי שריפה, כולל במגע ישיר של אש בחלקה החיצוני של הכספת, לרוב עם הגדרות ברורות של טמפרטורת וזמן החשיפה. לא כל כספת היא חסינה מפני אש, אפילו אם היא עשויה כולה ממתכת – זוהי נקודה חשובה להבנה והפנמה. רק כספות מקצועיות, אמינות וברמת ייצור צבאית/תעשייתית מציעות חסינות אופטימאלית ומוכחת מפני נזקי אש (ומים).

הכספות של רותניום עשויות פלדה מיוחדת וייעודית וכמו כן מאוחסנות בפורמט המספק שכבת הגנה נוספת מפני נזקי אש ומים, מבנה הנדסי המקשה על האש להגיע ישירות לכספת עצמה.

ראשית, כדי להגיע לכספת עצמה, יש לעבור דרך דלת ברזל נעולה המצריכה שני מפתחות כדי להיפתח – אלמנט זה לבדו מוסיף רבות מבחינת הגנה. שנית, הכספת הפרטית עצמה עשויה פלדה ואינה כוללת רכיבים מתלקחים כלל, כך שאפילו אם הכספת באה במגע ישיר עם אש, היא נותרת מוגנת ושלמה וכמובן שהתכולה אינה נשרפת או ניזוקה. חסינות האש מושגת הן הודות למבנה ההנדסי של הכספת ושל חדר הכספות כולו והן הודות לשימוש בפלדה מעולה, אשר טמפרטורת ההתכה שלה גבוהה מאוד והרבה יותר גבוהה מאשר הטמפרטורות הנוצרות משריפות שכאלו.

תכונת חסינות אש לכספת פרטית ואישית חשובה כמובן כדי לספק לתכולת הכספת שלכם הגנה אולטימטיבית ומלאה. ברותניום אנו שומרים על הכספות של לקוחותינו הן מבחינת אבטחה ודיסקרטיות והן מבחינת נזקים חיצוניים פוטנציאליים – לא מזניחים דבר ולא מתעלמים מאף סיכון!

סוגים שונים של כספות מוגנות אש

כאמור, לא כל כספת היא מוגנת וחסינה לאש, כאשר בנוסף יש סוגים שונים של כספות אשר כן מספקות הגנה מפני חשיפה ישירה לאש וטמפרטורות גבוהות. ככל שהכספת מספקת עמידות בפני אש לטמפרטורות גבוהות יותר ולזמן מושך יותר, כך היא חסינה יותר לאש ומצריכה מבנה מורכב ומיוחד כדי לספק את ביצועי העמידות הללו (באופן דומה אך לא זהה כמובן לעמידות לנזקי מים).

באופן כללי, התקן המקובל בתעשיית הכספות להגדרת סיווג חסינות ועמידות האש של כספת הוא תקן UL, ארגון אמריקאי הבוחן מכלול היבטים ומוצרים תעשייתיים ומספק סיווגי ותקני עמידות ובטיחות. לרוב תקן UL לעמידות מאש מציין את הטמפרטורה המירבית שהכספת יכולה לעמוד בה, למשך שעה אחת. כספות מקצועיות המוגדרות ברמה גבוהה של חסינות אש, מציעות כיום עמידות לטמפרטורות של כ-1000 מעלות צלזיוס למשל שעה אחת לפחות.

יש לציין כי לצד עמידות הכספת עצמה לחשיפה לטמפרטורות גבוהות, כתוצאה משריפה בעיקר, לחומרים שונים יש טמפרטורות בעירה שונות (למשל נייר לעומת מדיה לאחסון קבצים דיגיטליים), מה שגם עשוי להשפיע על השרידות והבטחון של תכולת הכספת חסינת האש שלכם ועוד סיבה המדגישה את החשיבות של בחירה בחדר כספות המציע כספות חסינות אש.

 

חסינות נגד אש

 

לפי אילו פרמטרים תבחרו כספות חסינות אש?

מכיוון שמדובר על נושא מהותי ורציני לגבי אחסון בטוח ומוגן לפריטים היקרים והחשובים שלכם, יש כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת כספת עמידה לאש.

 • דירוג עמידות האש של הכספת.
 • הגבול העליון של חשיפה לטמפרטורות גבוהות – כמה שיותר גבוה.
 • משך הזמן שבו תכולת הכספת תהיה מוגנת בעת חשיפה לאש – נתון סופר קריטי לביטחון הרכוש שלכם.
 • התאמת דירוג העמידות לאש לתכולת הכספת – עמידות לטמפרטורה גבוהה יותר מטמפרטורת הבעירה של הפריטים בתוך הכספת.
 • גודל הכספת – גם שתתאים לאחסון כל הפריטים שאתם רוצים וגם כי כספת צפופה מדי יכולה לקצר את משך העמידות לאש וחום גבוה.
 • קיומן של מערכות התרעת שריפה מתקדמות בחדר הכספות – לא קשורות ישירות לחסינות הכספת אך קריטיות למוגנות ומוכנות לסיכוני אש.

 

מערכות חדישות ומתקדמות לגילוי אש – התרעה מוקדמת מונעת קטסטרופות!

גם הכספת בעלת דירוג עמידות האש הגבוה ביותר, כאמור אינה חסינה לגמרי מפני אש. לכן לצד התקנת כספות חסינות אש איכותיות ואמינות, חשוב לפרוס ולהפעיל מערכות חכמות ומשוכללות של גילוי אש ומתן התרעה כמה שיותר מוקדמת. כדי לצמצם את הסיכון עוד יותר ולחסל התלקחויות ושריפות מיד, עוד לפני שהן מתפתחות לסיכון אמיתי לתכולת הכספות.

חברת רותניום מפעילה שתי מערכות גילוי אש מאוד איכותיות ואמינות, אשר הנותנות כיסוי מעולה ומענה בטיחותי לפי הסטנדרטים המחמירים ביותר בתעשיית חדרי הכספות הפרטיים בעולם.

 1. מערכת TELEFIRE: מערכת גילוי וכיבוי אש מהנחשבות בעולם ואשר עומדת בכל התקנים המחמירים ביותר. באמצעות מערך גלאים, חיישנים, רכזות ואמצעי כיבוי, המערכת מזהה סיכוני אש עוד בשלבים מוקדמים מאוד, שולחת התראות רחבות היקף ויכולה גם לכבות אש ביעילות רבה.

 

 1. גלאים מבניים: מערך של גלאים סיסמיים מתקדמים במיוחד, אשר רגישים גם לחום, אור, רטט ורעידות. המערכת מתריעה מפני מכלול סיכונים ומאפשרת טיפול מונע מהיר ואפקטיבי במיוחד.

 

יתרונות רותניום בחסינות מאש והגנה על הרכוש היקר והרגיש שלכם

כאמור, כל הכספות הפרטיות בחדרי הכספות של רותניום הינן חסינות אש ומוגנות מפני נזקי מים, אך בנוסף אנו מציעים רמה חסרת פשרות של אבטחה והגנה ומערכות גילוי וכיבוי אש מתקדמות. הכספות של רותניום, לא רק עומדות בסטנדרטים המחמירים ביותר של הרגולציה ושל חברות הביטוח אלא גם בסטנדרטים הגבוהים ביותר של אבטחה והגנה מכאנית.

 • חדרי הכספות של רותניום מיישמים מנגנון הכולל לפחות 4 שכבות של אבטחה, המפרידות בין הכספת שלכם ותכולתה לבין המרחב החיצוני – אבטחה אנושית חמושה, מערכות זיהוי, מעברים מאובטחים בין חדרים ומפלסים, מצלמות ומערכות אבטחה טכנולוגיות נוספות.
 • הכספת שלנו בנויות מפלדה חזקה במיוחד, חומרים ברמת איכות צבאית, עם עמידות אופטימאלית מפני אש ומים וכמו כן מערכת אבטחה הדוקה, כולל מנגנון פתיחה כפול להגעה לכספת.
 • מתחמי הכספות כוללים מערכות התרעה והגנה מתקדמות מפני נזקי אש ומים – אבל אפילו אם הבלתי סביר יקרה ואש תגיע לכספת שלכם, התכולה מוגנת לחלוטין הודות לחסינות האש הגבוהה.

 

חברת רותניום מציעה חדרי כספות מאובטחים 24/7, עם מערכות טכנולוגיות מתקדמות ביותר, עם שירות פרימיום מוקפד ודיסקרטי ובפריסה ארצית רחבה ונוחה. כל כספות רותניום עשויות מפלדה מיוחדת וייעודית ומציעות תכונות מעולות של חסינות מאש, לצד הפעלת שתי מערכות מתקדמות לגילוי והתרעה מוקדמת של אש במתחם. כך שהפריטים שלכם תמיד מוגנים, בכל החזיתות!

האם הברגת הכספת משפיעה על עמידותה בפני אש? +

דירוג האש של הכספת חסינת האש שלכם לא יושפע מהברגת הכספת, כל עוד התקנתה תתבצע על פי הוראות היצרן. זאת לעומת כספות הכוללות הגנה מפני מים, שיהיו פחות אטומות למים לאחר ההברגה. 

מה אפשר לאחסן בכספת חסינת אש? +

בכספת בעלת תכונת חסינות אש תוכלו לאחסן:

 • פריטים מנייר – כמו למשל דרכונים, מסמכים, תעודות, פוליסות ביטוח, שטרות, כסף מזומן ועוד. 
 • מדיה דיגיטלית – כמו למשל USB, מצלמות דיגיטליות, אייפד וטאבלט, דיסקים, כוננים קשיחים חיצוניים וכדומה. 
 • נתונים / מדיה מגנטית – כמו למשל קלטות גיבוי למחשב, תקליטונים, כוננים קשיחים פנימיים, קלטות וידאו ושמע ועוד. 

כמובן שעליכם לבחור את הכספת בהתאם לסוג המוצרים עליהם תרצו להגן.

האם כספת חסינת אש דורשת התקנה? +

ההתקנה היא אופציונלית אם אתם נדרשים להבריג את הכספת למטרות ביטוח. יש כספות שניתן להבריג ולקבע לקיר או לרצפה, בעוד שאחרות לא ניתן. 

איך כספות חסינות אש עובדות? +

כספות חסינות אש משחררות אדים בתוך הכספת כד להגן על התכולה בזמן שריפה. כדי להגן על הפריטים בפנים מהלחות, יש לאוורר את הכספת אחת לכמה זמן ובכך גם למנוע הצטברות של טחב, עובש או נזקי לחות אחרים. מידת הלחות בתוך הכספת היא זו שתקבע אילו פריטים תוכלו לאחסן בפנים. 

לקבלת הצעת מחיר
השאר פרטים

  דילוג לתוכן